$
ספורט עולמי

עוד ניצחון של לברון

דיוויד בלאט הוכיח שהוא מאמן לגיטימי ל-NBA. אבל כמו עשרות מאמנים לגיטימיים, גם הוא יאמן במקום אחר

רון גורדון 16:4131.05.16

דיברו איתו בסקרמנטו, נפגשו איתו ביוסטון, התקשרו אליו מאורלנדו ושלחו לו נציגים מניו יורק. כשליש מקבוצות ה-NBA החליפו מאמנים בחודשיים האחרונים, אבל דייויד בלאט לא יהיה שם בעונה הבאה. המאמן הישראלי, שפוטר מקליבלנד בינואר, סיכם היום לעונה בדרושפאקה הטורקית, תמורת סכום של כמיליון יורו וחצי.

 

 

 

 

בלאט. מה שאמרו עליו בקליבלנד - לא שורות מרנינות במיוחד לקורות החיים בלאט. מה שאמרו עליו בקליבלנד - לא שורות מרנינות במיוחד לקורות החיים צילום: איי אף פי

 

על פניו זו נראית כמו החלטה מוזרה של בלאט, אם היא אכן החלטה של בלאט. בעיקר על רקע ההצלחה הנוכחית של הקאבס, שהוא יכול לקחת עליה קצת קרדיט. אבל אפשר להבין איך בלאט לא רצה לחזור להיות בליגה רק בשביל משרת עוזר מאמן, אחרי שכבר הוביל קבוצה לגמר ה-NBA. מצד שני, בטוח שמשרת עוזר מאמן במילווקי או בוושינגטון קרובה הרבה יותר למשרת מאמן ראשי בליגה, מאשר אימון של קבוצה בטורקיה.

 

מול משחק הכיסאות המטורף הזה שהליגה ידעה בחודשים האלה, אפשר להעריך שהסיכויים של בלאט לחזור לאמן ב-NBA מאוד נמוכים. אם הוא לא השיג חוזה בתקופה הזו, כש-10 קבוצות סגרו עם מאמנים כמו סקוט ברוקס, דייב ייגר, ארל ווטסון, לוק וולטון וקני אטקינסון, קשה לראות את זה קורה. ייתכן שבלאט הימר על קבוצה ספציפית (אורלנדו? שבחרה את פרנק ווגל רק ב-20 במאי) ושם את כל הביצים שם. זה עלה לו ביוקר.

 

ייתכן גם שבלאט טועם כאן שוב בעקיפין את נחת זרועו של לברון ג'יימס. הפיטורים המוזרים שלו מקליבלנד בעת שהובילה את המזרח, השיפור הלא ברור ביכולת של הקאבס מאז והידיעות הרבות על שמחת החיים שחזרה לקבוצה, עשו לו הרבה עוול. מומחי NBA העריכו בחודשים האחרונים שלבלאט לא תהיה בעיה למצוא קבוצה, ושהוא ימצא, אבל העובדה היא שהוא לא. דרושפאקה ומיליון יורו וחצי זה נחמד. וגם האפשרות לנצח את מכבי ת"א.

 

וייתכן גם שהספיק לו. הוא טעם, ראה, עשה טעויות, עשה דברים טובים, הופיע בסדרת גמר, התחכך בכוכבים הגדולים, קיבל כסף טוב. אולי זה מספיק. האמת? זה לא נשמע משכנע. ואם יורוליג למה בטורקיה? למה לא ריאל, ברצלונה, מכבי ת"א?

 

שוק המאמנים ב-NBA הוא שוק של קונים. 30 קבוצות, עשרות מאמנים מוכשרים, אפילו מאות. גם דיוויד בלאט הוא רק שם אחד מהם. ההוא שרב עם לברון ופוטר במאזן של 11:30. לא שורה מרנינה במיוחד בקורות החיים.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x