$
חסויות וזכויות שידור

מה מעכב את החתימה של ז'וזה מוריניו במנצ'סטר יונייטד?

על פי הדיווחים באנגליה מה שמעכב את החתימה זה זכויות התדמית של ז'וזה מוריניו. כלומר, השימוש של דמותו בפרסומות וקמפיינים שיווקיים

שירות כלכליסט 09:2926.05.16

ז'וזה מוריניו עומד לאמן את מנצ'סטר יונייטד, זה ידוע כבר זמן רב - אך החתימה על החוזה מתעכבת. מדוע? על פי הדיווחים באנגליה מה שמעכב את החתימה זה זכויות התדמית של ז'וזה מוריניו. כלומר, השימוש של דמותו בפרסומות וקמפיינים שיווקיים.

 

 

 

ז'וזה מוריניו. צ'לסי הרוויחה בכל פעם שמישהו השתמש בשמו של מוריניו. יונייטד גם כן מעוניינת להשתמש בשמו של המאמן - ולכן העיכוב על החתימה על החוזה ז'וזה מוריניו. צ'לסי הרוויחה בכל פעם שמישהו השתמש בשמו של מוריניו. יונייטד גם כן מעוניינת להשתמש בשמו של המאמן - ולכן העיכוב על החתימה על החוזה צילום: רויטרס

 

בימים האחרונים יושב סוכנו של מוריניו, ז'ורג' מנדס עם נציגים של יונייטד כדי להגיע לסיכום. העניין הסתבך עוד יותר מאחר שצ'לסי, יריבתה של מנצ'סטר יונייטד, היא בבעלות של "ז'וזה מוריניו" כטריידמרק. יונייטד עשויה לשלם סכום של כ-1 מיליון ליש"ט כדי לקנות את הסימן המסחרי "ז'וזה מוריניו" מהמועדון הלונדוני. עם זאת, הצדדים אומרים שההסכם לא יפול בגלל חילוקי הדעות הללו.

 

צ'לסי רשמה את השם "ז'וזה מוריניו" כסימן מסחרי ב-2005 כדי למכור מרצ'נדייז, טכנולוגיה, ביגוד ועוד עם שמו של המאמן. למרות שמדובר בעניין מאוד חריג, על פי עורכי דין מומחים בנושא, צ'לסי הרוויחה בכל פעם שמישהו השתמש בשמו של מוריניו. יונייטד גם כן מעוניינת להשתמש בשמו של המאמן - ולכן העיכוב על החתימה על החוזה.

 

כמו כן, יש מספר ניגודי עניינים שמעכבים את החתימה של מוריניו. למשל, הוא בעל הסכם חסות עם יגואר בעוד שליונייטד יש הסכם עם המתחרה שברולט. זה אומר שמוריניו לא יכול לנסוע על שברולט עד שיונייטד תשלם לו כדי לבטל את החוזה עם יגואר..

 

אותו דבר עם מותג השעונים שמקושר למוריניו, Hublot וזה המקושר למנצ'סטר יונייטד הו מותג Bulova.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x