$
רכישות

אז כמה כסף יש לרוכש של אסטון וילה?

החברה הסינית שהסכימה לרכוש את קבוצת הפרמיירליג הודתה שהיא הבעלים של חברה ציבורית אחת, ולא של חמש כפי שדווח לעיתונות

שירות כלכליסט 16:4722.05.16
החברה הסינית שהסכימה לרכוש את קבוצת הכדורגל הבריטית מהפרמיירליג, אסטון וילה, הודתה שהיא הבעלים של חברה ציבורית אחת, ולא של חמש חברות כפי שטענו בהודעה לעיתונות.

 

 

 

שיה. שאר מקורות ההכנסה של החברה לא ברורים, שכן החברה מעולם לא פרסמה הצהרה פיננסית. שיה. שאר מקורות ההכנסה של החברה לא ברורים, שכן החברה מעולם לא פרסמה הצהרה פיננסית. צילום: רויטרס

 

ההודאה מעלה ספקות לגבי בדיקת הנאותות שנערכה לטוני שיה, איש העסקים שעומד מאחורי העסקה. שיה הוא יו"ר רקון גרופ, חברת אחזקות פרטית מבייג'ינג והנגזהו, ששולטת על 75% מלוטוס הלת' גרופ, יצרנית גדולה של תוסף המזון מונוסודיום גלוטמט.

 

בעמוד האינטרנט של אסטון וילה פורסמה ב-18 במאי - היום שבו הוכרז על המכירה - ביוגרפיה של שיה: "רקון גרופ היא חברת אחזקות פרטית שבבעלותה אחזקות שליטה בחמש חברות ציבוריות הנסחרות בבורסות של הונג קונג וסין".

 

באתר האינטרנט של רקון מצוין כי לקבוצה יש כמה חברות בת רשומות, אולם מסמכים שהוגשו לרשות ני"ע מצביעים על כך שלרקון יש רק אחזקה משמעותית בלוטוס הלת'.

 

דובר של החברה אמר בתגובה, כי "בשלב זה לחברה יש אחזקת שליטה בלוטוס הלת'". עם זאת הוא הוסיף, כי "עסקאות הרכישה עבור שאר 4 החברות בשלבי סיכום ויתממשו בקרוב". אך הוא סירב למנות את שם החברות.

 

מרקון נמסר עוד, כי המידע המוטעה שפורסם בהודעה לעיתונות נבע מ"תקשורת לקויה" עם אסטון וילה, והם יבקשו מקבוצת הכדורגל לשנות את ניסוח ההצהרה.

 

אולם המידע מעלה תהיות לא רק על מהימנות ההצהרות לגבי העסקים של שיה, אלא גם לגבי המצב הפיננסי של החברה של שיה, שהסכימה בשבוע שעבר לשלם עבור וילה סכום שלא פורסם - אך מוערך ב-600 מיליון ליש"ט.

 

בחודש שעבר דיווחו בלוטוס על הפסד של 508.5 מיליון יואן (77.6 מיליון דולר) עבור שנת 2015 והכנסות בגובה 1.7 מיליארד יואן, זאת לעומת רווח נקי של 23.9 מיליון יואן שנה קודם לכן.

 

לוטוס מייצרת 150 אלף טון של מונוסודיום גלוטמט, שאותם היא מייצאת ליותר מ-70 מדינות בכל שנה, כך על פי הנתונים שבידי בורסת שנגחאי. שאר מקורות ההכנסה של החברה לא ברורים, שכן החברה מעולם לא פרסמה הצהרה פיננסית.

 

דובר החברה נאלץ להכחיש את דבריו של יו"ר אסטון וילה סטיב הוליס, שאמר כי שיה עזר גם לבנות את אצטדיון קן הציפור לאולימפיאדת בייג'ינג. "שוב, עליכם לפנות אליו, אך הוא אחראי לקן הציפור בבייג'ינג ולכמה בניינים מפורסמים נוספים בסין", צוטט הוליס אומר בכתבה שהתפרסמה בברמינגהם מייל. "שיה מעולם לא היה מעורב בתכנון ובעיצוב של האצטדיון. המומחיות של שיה היא בתכנון אורבני", הדגיש הדובר.

 

מאסטון וילה מסרו כי הציטוט של הוליס מדויק, אך אינם יודעים על איזה מידע הוא התבסס.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x