שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
ספורט ופוליטיקה

פיפ"א מינתה לראשונה מזכ"לית אישה

פאטמה סמבה דיוף סאמורה הסנגלית מונתה לתפקיד מזכ"לית פיפ"א על ידי נשיא הארגון ג'יאני אינפנטינו. אין לה ניסיון בעולם הכדורגל, והיא עבדה כדיפלומטית באו"ם במשך 21 שנה

שירות כלכליסט 20:3213.05.16

פאטמה סמבה דיוף סאמורה מונתה לתפקיד מזכ"לית פיפ"א על ידי נשיא הארגון ג'יאני אינפנטינו.

 

 

 

 

. סאמורה הסנגלית היא האישה הראשונה שמונתה לתפקיד כה בכיר בארגון הכדורגל העולמי.היא מחליפה בתפקיד את ג'רום ואלקה שהודח לאחר 12 שנה בארגון בגלל מעורבותו בשחיתויות. . סאמורה הסנגלית היא האישה הראשונה שמונתה לתפקיד כה בכיר בארגון הכדורגל העולמי.היא מחליפה בתפקיד את ג'רום ואלקה שהודח לאחר 12 שנה בארגון בגלל מעורבותו בשחיתויות. צילום: איי אף פי

 

סאמורה הסנגלית היא האישה הראשונה שמונתה לתפקיד כה בכיר בארגון הכדורגל העולמי.היא מחליפה בתפקיד את ג'רום ואלקה שהודח לאחר 12 שנה בארגון בגלל מעורבותו בשחיתויות.

 

סאמורה, 54, עבדה כדיפלומטית באו"ם במשך 21 שנים. אין לה ניסיון בעולם הכדורגל או בעולם חסויות הספורט. היא תתחיל את עבודתה ביוני, לאחר שיעשו בדיקות רקע.

 

"זה הכרחי שפיפ"א תשלב פרספקטיבה טרייה כדי להיבנות מחדש ולבנות את הארגון" אמר הנשיא אינפנטינו.

 

המינוי מצליח להוריד את הכותרות מצעד מעורר מחלוקת של דומיניקוס סקאלה. סקאלה היה יו"ר וועדת הביקורת של פיפ"א והוא התפטר מתפקידו בגלל שאינפנטינו, כנשיא פיפ"א, "השתלט" על וועדות שאמורות, על פי סקאלה, להיות עצמאיות.

 

סקאלה טוען שאינפנינו מסרס את וועדות החקירה של פיפ"א לתוך שחיתויות בארוגן.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x