$
ספורט ישראלי

ערוץ הספורט ישדר את המשחק המרכזי של ליגת העל בכדורגל

הערוץ "ישקיע מיליונים" בזכויות השידור של המשחק המרכזי ושני משחקים נוספים מליגת העל. כמו כן, רכש את זכויות השידור של גביע המדינה, גביע הטוטו והתקצירים לארבע השנים הקרובות

שירות כלכליסט 13:2208.05.16

ערוץ הספורט רכש את זכויות השידור למשחק המרכזי בליגת העל בכדורגל עבור סכום שלא נחשף, כך נודע היום (א'). הוא יתחיל לשדר את המשחק המרכזי מתחילת העונה הבאה (2016/17).

 

 

 

 

הפועל באר שבע. בערוץ הספורט הפועל באר שבע. בערוץ הספורט צילום: ישראל יוסף

 

הערוץ הגיע לסיכום עם חברת צ'רלטון לגבי רכישת הזכויות של המשחק המרכזי לארבע שנים. מהערוץ לא הסכימו לחשוף כמה שילמו על זכויות השידור אך הודיעו כי מדובר בהשקעה של "מיליונים" בהעברת רוב התוכן של הכדורגל הישראלי מערוצי ספורט 1 וספורט 2 לערוצים בבעלותו.

 

הערוץ הראשון שילם כ-15 מיליון שקל בעונה על שידור המשחק המרכזי בשנים האחרונות. ההערכות בשוק הן שערוץ הספורט ישלם יותר על המשחק המרכזי וכן על חבילת הספורט. על פי החלטת מועצת הלוויין והכבלים, המשחק המרכזי צריך להיות משודר בערוץ פתוח - וערוץ הבסיס של ערוץ הספורט עונה להגדרה זו. רוב התוכן האחר ישודר בערוצים בתשלום של הערוץ.

 

התוכן האחר כולל את משחקים 6-7 מהליגה וגם את מפעלי גביע המדינה, גביע הטוטו, הליגה הלאומית ובנוסף את תוכנית סיכום המחזור.

 

בדצמבר חתמה צ'רלטון על הסכם עם מינהלת הליגה על רכישת זכויות השידור ב-126 מיליון שקל בשנה.

 

מערוץ הספורט נמסר בתגובה: "אנו שמחים להביא לחובבי הכדורגל בישראל את המשחק המרכזי מליגת Winner ומשחקים נוספים מליגות הכדורגל בישראל, ולתת לצופים חוויית צפייה מלאה הכוללת את המשחקים, הפרשנויות והדיווחים בזמן אמת מכל המגרשים בארץ".

 

אורן חסון, מנכ"ל מנהלת הליגות מסר בתגובה: "אנחנו מברכים על שיתוף הפעולה של צ'רלטון עם ערוץ הספורט. אנחנו בטוחים שהערוץ יהיה שותף לחוויית שידורים עשירה ומלהיבה של הכדורגל הישראלי הצפויה בעונת המשחקים הקרובה".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x