$
ספורט ופוליטיקה

בורנמות' נקנסה ב-7.6 מיליון ליש"ט על הפרות של הפייר פליי הפיננסי

ההפסד של הקבוצה עמד בעונת 2014-15 שבה זכתה באליפות הצ'מפיונשייפ, על 38.3 מיליון ליש"ט. חוקי הפייר פליי הפיננסי מאפשרים הפסדים של עד 6 מיליון ליש"ט בעונה

שירות כלכליסט 15:5204.05.16

קנס בגובה 7.6 מיליון ליש"ט הוטל על בורנמות' לאחר שהפרה את חוקי הפייר פליי הפיננסי וצברה הפסדים גבוהים בקמפיין שלה לעלות לפרמיירליג.

 

 

 

שחקני בורנומות'. הקבוצה של אדי האו זכתה באליפות הצ'מפיונשייפ בעונה שעברה, אך הפרה את חוקי הפייר פליי הפיננסי שמאפשרים הפסדים של עד 6 מיליון ליש"ט בעונה. שחקני בורנומות'. הקבוצה של אדי האו זכתה באליפות הצ'מפיונשייפ בעונה שעברה, אך הפרה את חוקי הפייר פליי הפיננסי שמאפשרים הפסדים של עד 6 מיליון ליש"ט בעונה. צילום: רויטרס

 

מהפוטבול ליג, הגוף המנהל של הליגות הנמוכות, לא חשפו את גובה הקנס, שעדיין לא שולם, אך פרטים עליו נחשפו בדו"חות הפיננסים של המועדון, שמצביעים על כך שההפסד של הקבוצה עמד בעונת 2014-15 שבה זכתה באליפות הצ'מפיונשייפ, על 38.3 מיליון ליש"ט.

 

ההפסדים התרחבו ב-10.3 מיליון ליש"ט מעונה קודם לכן, בעיקר בגלל שכר העובדים, שטיפס ל-30.4 מיליון ליש"ט, זאת בעוד ההכנסות עמדו על 12.9 מיליון ליש"ט.

 

הקבוצה של אדי האו זכתה באליפות הצ'מפיונשייפ בעונה שעברה, אך הפרה את חוקי הפייר פליי הפיננסי שמאפשרים הפסדים של עד 6 מיליון ליש"ט בעונה.

 

קבוצת ליגת המשנה, בולטון, פולהאם ונוטינגהאם פורסט נענשו באמברגו העברות לאחר שהפרו חוקים דומים.

 

הדו"חות הפיננסיים חשפו עוד כי הקבוצה שילמה 4.6 מיליו ליש"ט להעמיד את האצטדיון בדרישות הפרמיירליג.

 

בתוך כך, הפרמיירליג חתמה על הסכם חסות לשלוש שנים עם מותג הבירה Carling. המותג בבעלות מולסון-קורס היה ספונסר השם של הפרמיירליג בין 1993 ל-2001. ההסכם עכשיו הוא לא הסכם שם אלא חלק מחבילת הסכמי חסות משמעותיים שיסתיימו בעונת 2018/19. לפרמיירליג יש הסכמים דומים עם נייקי, ברקליס בנק, EA ספורטס ומותג השעונים השוויצרים טאג הויאר. לא נחשפו פרטים פיננסים מההסכמים הללו אך הערכות הן שההכנסות מהסכם אחד כזה עומדות על כ-5 מיליון ליש"ט בשנה.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x