$
ספורט ופוליטיקה

בעלי אוקלנד ריידרס התחייב לתרום 500 מיליון דולר למעבר ללאס וגאס

לדברי מארק דיוויס "אנחנו זקוקים לבית, אנחנו זקוקים לאצטדיון חדש, וזה מה שלאס וגאס עומדת לספק לנו. אלה יהיו נישואים מוצלחים"

שירות כלכליסט 18:1002.05.16

מארק דייויס, הבעלים של אוקלנד ריידרס הכריז כי ברצונו להעביר את קבוצת הפוטבול ללאס וגאס והתחייב לתרום 500 מיליון דולר עבור בנייה של אצטדיון חדש בנבאדה. 

 

 

 

מארק דייויס. "אנחנו זקוקים לבית, אנחנו זקוקים לאצטדיון", אמר דיוויס. "זה מה שלאס וגאס עומדת לספק לנו, ואלה יהיו נישואים מוצלחים...אנחנו לא משתמשים בעיר כקלף מיקוח. זה אמיתי". מארק דייויס. "אנחנו זקוקים לבית, אנחנו זקוקים לאצטדיון", אמר דיוויס. "זה מה שלאס וגאס עומדת לספק לנו, ואלה יהיו נישואים מוצלחים...אנחנו לא משתמשים בעיר כקלף מיקוח. זה אמיתי". צילום: איי פי

 

דיוויס הכריז על ההתחייבות בשבוע שעבר במהלך פגישה של ועדת תשתיות התיירות של דרום נבאדה. מודל המימון המוצע עבור האצטדיון החדש בעלות 1.4 מיליארד דולר, יכלול 750 מיליון דולר ממסי תיירות ו-150 מיליון דולר מחברת סנדס, ועוד 500 מיליון דולר מהריידרס, שיכללו הלוואה של 200 מיליון דולר מה-NFL.

 

"אנחנו זקוקים לבית, אנחנו זקוקים לאצטדיון", אמר דיוויס. "זה מה שלאס וגאס עומדת לספק לנו, ואלה יהיו נישואים מוצלחים...אנחנו לא משתמשים בעיר כקלף מיקוח. זה אמיתי".

 

בפגישה השתתף גם שחקן הכדורגל לשעבר, דיוויד בקהאם, שעוזר לפרסם את סנדס, החברה שעומדת מאחורי פרויקט האצטדיון שיכלול תפוסה של 65 אלף מושבים. "זה מדהים להביא ארגון גדול כמו הריידרס ללאס וגאס, אבל זה הרבה יותר גדול מזה", אמר בקהאם, שדיבר על האפשרות של הקמת קבוצת כדורגל בלאס וגאס. לבקהאם קבוצה שתוקם במיאמי.

 

התכנון הוא שהמהלך יתבצע עד 2020, אך לשם כך יש לזכות באישור של 23 בעלי הקבוצות האחרות בליגה, דבר שעלול להתגלות כבעייתי בהתחשב בתעשיית ההימורים של וגאס. מסי התיירות הנחוצים לפרויקט יצטרכו גם לזכות באישור של המנהל המקומי.

 

הריידרס לא מרוצים מהאצטדיון הנוכחי שלהם, אותו הם חולקים עם קבוצת הבייסבול אוקלנד את'לטיקס. בפברואר, הקבוצה חתמה על חוזה הארכה לשנה להישאר באצטדיון עד עונת 2016, בעוד הקבוצה ממשיכה לחפש אצטדיון קבוע חדש בעיר.

 

ההסכם הבטיח את העתיד המיידי של הקבוצה באוקלנד, כשהריידרס שקלו בעבר לעבור ללוס אנג'לס. החוזה עבור האצטדיון הנוכחי כולל אפשרויות הארכה ב-2017 ו-2018.

 

בינואר הפסידו הריידרס וסן דייגו צ'רג'רס לסנט לואיס ראמס, עבור הזכות לעבור ללוס אנג'לס בעונת 2016. לריידרס נותרה האפשרות להצטרף לראמס בלוס אנג'לס אם הצ'רג'רס יוותרו על האופציה שלהם. בסוף השבוע האחרון השיקו הצ'רג'רס קמפיין להשגת התמיכה הציבורית עבור התכניות שעשויות להסתכם בבנייה של אצטדיון רב תכליתי חדש בעיר.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x