$
חסויות וזכויות שידור

הנציגה הישראלית בחצי גמר ליגת האלופות

גל הבר, מייסד ומנכ"ל Plus500, מספר איך קרה שחברת המסחר המקוון הישראלית חתמה עם קבוצת הכדורגל המפתיעה ביותר באירופה ("קיבלנו הצעות"), מה חוזה חסות של יותר מ־11 מיליון יורו בשנה נותן לחברה שלו ("אמינות אדירה") ומהם הפינוקים שמקבלים מהמועדון ("מונעים מאיתנו להיכנס למסעדות של אוהדי ריאל מדריד")

אוריאל דסקל 17:1325.04.16

גל הבר, מייסד ומנכ"ל Plus500, חזר ב־14 באפריל לחיפה אחרי לילה לבן. "לא הצלחנו להירדם", סיפר בראיון ל"כלכליסט". "אנחנו בעננים". אפשר להבין, "האנחנו" זה אתלטיקו מדריד, שערב לפני כן הדיחה את ברצלונה, אלופת אירופה, מליגת האלופות אחרי משחק גומלין כמעט מושלם בוויסנטה קלדרון. "אני לא סתם אומר את זה כמי שנותן להם כסף או כשותף עסקי. אני מכיר את האנשים במועדון, הם כל כך נחמדים, כל כך רציניים, עובדים קשה — אני ממש שמח בשבילם שהם הצליחו".

 

 

 

 

גל הבר, מנכ"ל ומייסד Plus500 עם דייגו סימאונה, מאמן אתלטיקו מדריד.  "החסות לקבוצה כמו אתלטיקו מדריד כן נותנת לנו מעמד שונה, אמינות אדירה. אנחנו חברה בינלאומית שעובדת עם לקוחות בינלאומיים, ואנחנו צריכים להיות על הבמה הבינלאומית" גל הבר, מנכ"ל ומייסד Plus500 עם דייגו סימאונה, מאמן אתלטיקו מדריד. "החסות לקבוצה כמו אתלטיקו מדריד כן נותנת לנו מעמד שונה, אמינות אדירה. אנחנו חברה בינלאומית שעובדת עם לקוחות בינלאומיים, ואנחנו צריכים להיות על הבמה הבינלאומית" צילום: יח"צ

 

"מכירים אותנו"

Plus500 היא חברה ישראלית לחלוטין שמבוססת בחיפה ועוסקת במסחר מקוון. פחות מ־1% מהעסקים שלה בישראל, שמשקיעה יותר בחסות ספורט מאשר החברה של הבר. 11 מיליון יורו בשנה, 12 מיליון יורו עם בונוסים, זה הסכום שהחברה משלמת לאתלטיקו מדריד כדי שזו תשחק עם הלוגו על קדמת חולצתה. החשיפה שווה עשרות מיליונים לחברה, חשיפה פאן־אירופית ועולמית. "אנחנו לא יכולים לחשוף כמה אנחנו מרוויחים מזה אבל הכל מדיד. אנחנו נבדוק ונחשוב אסטרטגית לפני כל המשך דרך. בינתיים אנחנו נמשיך את החסות בעונה הבאה ונראה בקשר לשלישית. נכנסנו בשנה שעברה כחסות על גב החולצה, אבל ידענו אז שהעונה נהיה על קדמת החולצה. זה חשוב לנו בגלל החשיפה הרבה בליגת האלופות, ואנחנו מאוד מאושרים מההעפלה לחצי הגמר — הבמה הכי גדולה של הכדורגל העולמי".

 

אז מה, עכשיו גם בישיבות בעולם אומרים לכם, "אה, אתם נותני החסות של אתלטיקו מדריד"?

"כן, גם זה".

 

וכמה זה שווה לכם ביחס, נגיד, לפרסום מקוון או בטלוויזיה?

"אני לא יכול לחשוף את זה, אבל אנחנו מתמקדים בעיקר בפרסום מקוון ומעט בטלוויזיה. החסות לקבוצה כמו אתלטיקו מדריד כן נותנת לנו מעמד שונה, אמינות אדירה. אנחנו חברה בינלאומית שעובדת עם לקוחות בינלאומיים ואנחנו צריכים להיות על הבמה הבינלאומית, ואין ספק שהחסות עם אתלטיקו מסייעת בזה. אנחנו רואים שאנחנו מוכרים הרבה יותר. גם יש הרבה יותר חיפושי גוגל של השם שלנו, הרבה יותר כניסות לעמוד הפייסבוק. החשיפה גדלה באופן משמעותי".

 

איך נוצר הקשר איתם?

"האמת היא שחיפשנו להעניק חסות לקבוצת כדורגל. דיברנו עם מתווכים והם הציעו את אתלטיקו מדריד. קיבלנו הצעות גם לקבוצות אחרות, אבל בדקנו את אתלטיקו מדריד ואז נפגשנו איתם. הם גם הגיעו לישראל כדי לראות מי אנחנו — הרי לא מקבלים חסות מכל אחד. ובאמת, בתוך פחות משבוע הגענו לסיכומים וחתמנו על החסות. החיבור היה מיידי".

 

 

אתלטיקו.  "אני בטוח שאם אתלטיקו מדריד תגיע לגמר זה יעשה טוב לישראל" אתלטיקו. "אני בטוח שאם אתלטיקו מדריד תגיע לגמר זה יעשה טוב לישראל" צילום: איי אף פי

 

סימאונה זורם

מה חיפשתם בקבוצת כדורגל?

"חיפשנו קבוצה שלא מורכבת מכוכבים גדולים אלא יותר מזוהה כקבוצה מגובשת, כחבורה של אנשים שעובדים קשה, שמשקיעים המון, מקצוענים שנלחמים נגד קבוצות גדולות יותר ומגיעים להישגים. כי זה מי שאנחנו. אנחנו חברה חדשה יחסית, חבורה של אנשים שעובדים קשה, משקיענים, ועכשיו אנחנו חברה שנסחרת בבורסה של לונדון בשווי של מיליארד דולר (שווי של כ־745 מיליון ליש"ט — א"ד). והחיבור איתם היה מצוין. הם אנשים כל כך נחמדים, רציניים, נדיבים. אתה רואה את זה באימונים שלהם. הם משקיעים כל כך הרבה בכל אימון. השראה ממש. כולם בחברה כבר אוהדי אתלטיקו".

 

מה כולל שיתוף הפעולה?

"יש לנו כמה אנשי קשר. למשל, בכל הקשר לפרסום באתר האינטרנט והרשתות החברתיות. אבל עשינו איתם גם פרסומת לטלוויזיה שבאמת חשפה בפנינו אילו אנשים טובים יש במועדון הזה. זה התחיל בכך שהיינו צריכים את המגרש לצילום הפרסומת ליומיים ובחוזה שלנו היה רק יום אחד — אז הם ויתרו לנו, אמרו לנו, 'יאללה, בואו תעשו יומיים, מה זה משנה'. זה ממשיך ביום הצילומים עצמו. תבין, ביום ההוא היו 40 מעלות במדריד. אבל החבר'ה שם, פרננדו טורס, אנטואן גריזמן ודייגו סימאונה שיתפו פעולה והשתוללו וזרמו כל כך יפה איתנו. זה משהו שלא היינו מקבלים במועדון אחר. גם עניין הכרטיסים, חתמנו על מספר מסוים של כרטיסים בכל משחק, אבל אין להם בעיה לתת עוד אם אנחנו צריכים. וכחלק משיתוף הפעולה אנחנו מביאים שותפים וכו', אז תמיד צריך עוד כרטיסים והם בסדר גמור עם זה. האווירה טובה בין הצדדים והחבר'ה עובדים יפה וצנועים".

 

. .

 

במגרש של דובאי

. .

הבר ממשיך: "גם יש מערכת יחסים ממש טובה, בין־אישית, עם המנהלים שם. יש לנו כמה אנשי קשר, וכשאנחנו מגיעים למדריד הם לוקחים אותנו למסעדות ולמקומות של אוהדי אתלטיקו — שלא ניכנס, חלילה, למקומות של אוהדי ריאל מדריד. כחלק מהחסות גם יצא לנו לעשות משחק אימון קטן מול השחקנים — המהירות שלהם, קבלת ההחלטות, העוצמות, זה פשוט מדהים".

 

אתם בליגת החסויות עם נותני חסות ענקיים ממדינות כגון קטאר, קטאר איירווייז ואמירייטס מדובאי, זה משהו שאתם מרגישים שמעלה לכם את הסטטוס?

"אנחנו לא ממש שמים לב מי התחרות שלנו במובן הזה. הם יכולים להבליט את עצמם ולעבוד איך שהם רוצים — אנחנו בודקים היטב כל יורו שאנחנו מוציאים ובוחנים כל אספקט של החסות הזו".

 

אתם לא מבליטים את זה שאתם ישראלים, בניגוד לקטאר איירווייז ו־Fly Emirates.

"זה לא משהו שאנחנו מכוונים אליו, להבליט את הישראליות. אנחנו חברה בינלאומית עם לקוחות מכל העולם, והישראליות שלנו לא משחקת תפקיד בעסקים או בחסויות. אבל אני בטוח שאם אתלטיקו מדריד תגיע לגמר, בטוח שזה יהיה טוב מאוד לישראל".

 

אולי תעשו לאתלטיקו חולצות אליפות בסגנון חולצות סוף מסלול של הצבא?

"זה רעיון!".

 

אמירייטס נותנים חסות גם בליגות אחרות, זה משהו שאתם שוקלים?

"אנחנו קיבלנו בקשות מקבוצות אחרות, כן, אבל אנחנו לא שוקלים את זה כרגע. אנחנו עדיין בוחנים את ההסכם עם אתלטיקו".

 

ובישראל?

"זה לא משהו שאנחנו שוקלים, וקבוצות בישראל לא יכולות לתת לנו את מה שאנחנו צריכים מבחינת חשיפה בינלאומית. אולי בעתיד נעשה משהו בשביל הציונות — אבל לא כרגע".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x