$
ספורט ופוליטיקה

ה-NBA: "לא נקיים את האולסטאר בקרוליינה עד לביטול החוק נגד קהילת הלהט"ב"

קומישינר ליגת הכדורסל האמריקאית אדם סילבר מצטרף לפייפאל ודויטשה בנק ומתנגד לקיום משחקי הליגה במדינה עד שזו תשנה את החוק המפלה חד מיניים וטראסג'נדרים

שירות כלכליסט 14:4124.04.16

קומישינר ליגת הכדורסל האמריקאית (NBA), אדם סילבר, אישר ביום חמישי כי משחק האולסטארס השנתי של הליגה לא יתקיים בשנה הבאה בצפון קרולינה, זאת כל עוד המדינה לא תבטל את החוק השנוי במחלוקת נגד קהילת הלהט"ב. בכך מצטרפת ה-NBA לפייפאל ולדויטשה בנק, שאיימו לעזוב את המדינה בתגובה לחוק.

 

 

קומישינר ה-NBA אדם סילבר באולסטרס שהתקיימו השנה בטורונטו. "היינו ברורים ביותר שנחוץ שינוי בחוק כדי שנוכל לשחק בסביבה שאנחנו מגדירים כהולמת" קומישינר ה-NBA אדם סילבר באולסטרס שהתקיימו השנה בטורונטו. "היינו ברורים ביותר שנחוץ שינוי בחוק כדי שנוכל לשחק בסביבה שאנחנו מגדירים כהולמת" צילום: רויטרס

 

"היינו ברורים ביותר שנחוץ שינוי בחוק כדי שנוכל לשחק בסביבה שאנחנו מגדירים כהולמת לחגיגה של אירוע NBA", הכריז סילבר. "ההערכה של האנשים בצפון קרולינה היא שהטיפול הנכון במצב הוא לא לקבוע דדליין ולכן לא באמת לא נקבע בשלב זה".

 

אחת הסיבות המרכזיות לביטול האפשרי היא לחץ שמפעילים על הליגה קבוצות חיצוניות, ביניהם בריאנט גמבל, מגיש התכנית ריל ספורטס ב-HBO. במונולוג ששידר ביום שלישי אמר גמבל שהגיע הזמן שליגות הספורט יעמדו במילים שלהן. גמבל גינה את החוק, שאוסר על חקיקת חוקים נגד אפליה הנוגעת לזהות מינית ואוריינטציה מינית, ואוסר על טרנסג'נדרים להשתמש בשירותים התואמים לזהות המגדרית שלהם בבתי ספר ובבניינים משרדיים.

 

"החוק משתמש בטענות על חששות הנוגעות לשירותים כדי למנוע זכויות מסוימות מאנשים חד מיניים וטרנסג'נדרים, ולמעשה מאשר אפליה נגדם", אמר גמבל. "מה הקשר של זה לספורט? אין יותר מדי קשר, רק שהבכירים בליגות שלנו העלימו עד כה עין, אפילו שלנקיטת פעולה תהיה משמעות רבה. אני מדבר על קומישינר ה-NBA, אדם סילבר, שיכול להחליט לא לקיים את משחק האולסטארס בשנה הבאה בשארלוט. אני מדבר על קומישינר ה-NFL, רוג'ר גודל, שיכול לדחוק בבעלי הקבוצות לא לקיים את הפגישה שלהם בחודש הבא בצפון קרולינה, ואני מדבר על נשיא ה-NCAA, מארק אמרט, שיכול לגרום לשינוי את מקום טורנירי הכדורסל המתוכננים שם בשנה הבאה".

 

גמבל מקווה שאותם מנהלים יעזרו להראות למחוקקים בצפון קרולינה ובמדינות נוספות ששוקלות להחיל חוקים דומים, שלאפליה מסוג זה יש מחיר.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x