$
רכישות

הסינים מתכננים לרכוש את מילאן ואינטר

שתי קבוצות הכדורגל של מילאנו עשויות לעבור לידיים סיניות. מילאן מוערכת ב-600-700 מיליון יורו; 20% מאינטר - ב-60-90 מיליון יורו

שירות כלכליסט 20:1220.04.16

שתי קבוצות הכדורגל של מילאנו עשויות לעבור לידיים סיניות, זאת בהנחה שהדיווחים שלפיהם מילאן תימכר בתוך שמונה שבועות נכונים וחברת סונינג קומרס תשלים רכישה מתוכננת של אחזקה באינטר.

 

 

 

הבעלים של מילאן סילביו ברלוסקוני ניהל מגעים מול איש העסקים התאילנדי בי טיצ'אובול, אך נראה שהשיחות האלו נקלעו למבוי סתום, וברלוסקוני הודיע שעליו להגיש הצעה רשמית עד סוף העונה. בצד ממתינה חברה סינית שמוכנה לשלם בין 600-700 מיליון יורו עבור הקבוצה.

ברלוסקוני. מילאן תעלה בין 600 ל-700 מיליון יורו ברלוסקוני. מילאן תעלה בין 600 ל-700 מיליון יורו צילום: אימג'בנק, Gettyimages

 

 

רואה החשבון של הקבוצה, סלבטורה גאלטיוטו, נשיא פירמת גאלטיוטו ספורטס פרטנרס, שעזרה למכור כמה קבוצות בארה"ב, אמר לעיתון לה גאזטה דלו ספורט: "מסיבות מובנות, איני יכול לחשוף את זהות הקונה הפוטנציאלי. אני יכול רק לומר שמדובר בקבוצה סינית עם שאיפות גדולות שמאוד מעוניינת במועדון".

 

היריבה העירונית אינטר, נרכשה ב-2013 על ידי אריק תוהיר מאינדונזיה. הוא צפוי לחשוף כי סונינג קומרס היא המשקיעה הסינית בקבוצה. החברה רכשה לאחרונה את הקבוצה ג'ינגסו מהסופר ליג הסינית, והיא מעוניינת להתרחב באירופה בזכות רכישה של 20% מהקבוצה האיטלקית.

 

תוהיר חיפש אחר משקיעים נוספים מאסיה שישקיעו בקבוצה לצידו, אך הירידות בבורסה הסינית פגעו בשיחות. האחזקה של 20% באינטר תורכב ככל הנראה מ-14% מהמניות של תוהיר ו-6% מהאחזקה של הנשיא לשעבר מאסימו מוראטי, כך לפי הדיווחים באיטליה. העלות של האחזקה מוערכת בין 60-90 מיליון יורו.

 

אינטר מדורגת בשלה זה במקום הרביעי בליגה, ומילאן נמצאת במקום השישי, אך שתי הקבוצות רחוקות מלאיים על המובילה יובנטוס. אינטר מפגרת אחריה האלופה ב-18 נקודות ולא הבטיחה לעצמה מקום בעונה הבאה בליגת האלופות, בעוד שמילאן עלולה לא להעפיל לליגה האירופית.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x