$
חסויות וזכויות שידור

העיצוב מחדש של הסמל של אסטון וילה עלה 2 מיליון ליש"ט

המילה PREPARED הוסרה מהסמל בעוד שהטפרים ישובו לאריה השואג, שאיבד אותם בשינוי הקודם ב-2007

שירות כלכליסט 16:3906.04.16

אסטון וילה ערכה שינויים לסמל של הקבוצה ובקרוב תשלים מיתוג מחדש יקר. המילה PREPARED הוסרה מהסמל בעוד שהטפרים ישובו לאריה השואג, שאיבד אותם בשינוי הקודם ב-2007.  

 

 

 

אוהדת אסטון וילה. משנים את הסמל בשביל אנדר ארמור? אוהדת אסטון וילה. משנים את הסמל בשביל אנדר ארמור? צילום: רויטרס

 

סמנכ"ל השיווק של הקבוצה, צ'רלי ווירנטה, קידם את התכניות על אף הצורך הברור לצמצם עלויות בעוד שווילה בדרכה לליגת המשנה. על פי ההערכות, העיצוב החדש הוצג כדי לייצג את אנדר ארמור, שהחל מהעונה הבאה תשמש כיצרנית וספקית המדים של הקבוצה.

 

בעיתון המקומי בירמינגהם מייל דווח כי המיתוג מחדש יעלה 2 מיליון ליש"ט, אך בווילה מכחישים את הדיווח, וטוענים כי העלות נמוכה בהרבה.  הפרויקט זכה ככל הנראה לאישור של המנכ"ל לשעבר טום פוקס, והשינוי זכה לאור ירוק מצד היו"ר סטיב הוליס והדירקטורים החדשים דיוויד ברנסטין ומרווין קינג.

 

הסמל הישן יוחלף בקרוב בפסיפס באצטדיון ובמקומות אחרים מסביב לווילה פארק ובודימור הית' כדי להתאים למראה החדש.  חברת העיצוב SomeOne נשכרה לעזור להוביל את העיצוב מחדש, אך השירותים שלה לא זולים.

 

ווירנטה עבד עם החברה הלונדונית כשהיה בטוטנהאם ב-2011, אז השיק שינוי מקיף במותג החברה והזהות החזותית שלו. הוא יצר קשר עם החברה בשנה שעברה כשהיה אחראי על עיצוב התכנייה השיווקית של המשחקים האירופיים בבאקו.

 

ווירנטה נשכר על ידי פוקס, והוא אחראי על כל מקורות ההכנסה של הקבוצה. מאז נכנס לתפקיד לפני שנה הוביל תכנית שינוי נרחבת. הוא מפקח גם על פעילות השיווק והמדיה של המועדון, ותכנן לפתוח חנות חדשה שתחליף את חנות המועדון הנוכחית בווילה פארק, אך המנכ"ל החדש דחה את התכנית הזו.

 

תחום התמקדות נוסף הוא עיצוב מחדש של אתר הקבוצה.  בכל הנוגע לשינוי הסמל, זו תהיה הפעם הראשונה שהמועדון מבצע שינויים מאז 2007, אז נוסף כוכב לבן לציון הניצחון ב-1982 בגביע אירופה.

 

האריה השואג של סקוטלנד תמיד היה חלק משמעותי מהסמל, ומייצג את ההשפעה של וויליאם מקגרגור וג'ורג' רמזי בהקמת המועדון. מקגרגור שמקורו מפרת'שייר בסקוטלנד, שימש במשך 20 שנים כנשיא ויו"ר הקבוצה, והיה בעל תפקיד מרכזי בהקמת הפוטבול ליג. רמזי מגלזגו היה מזכ"ל ומנג'ר הקבוצה בין 1884-1926, התקופה המצליחה ביותר שלה, שבה זכתה שש פעמים באליפות ושש פעמים בגביע.

 

המילה PREPARED (מוכנים) צורפה לסמל השני שעיצבו והיא נשארה בשני הסמלים הבאים.

 

"אסטון וילה מוכנה מאז ומתמיד – והמוטו של הקבוצה מתאים יותר מתמיד במאה ה-21", נכתב באתר הקבוצה. "אנחנו נמצאים לקראת שחר של עידן חדש בקבוצה, ואנחנו מוכנים לעמוד בפני כל אתגר, על המגרש ומחוצה לו".
בטל שלח
    לכל התגובות
    x