$
ספורט עולמי

רק 5% מהאמריקאים מגדירים את ה-NBA כספורט המועדף עליהם

במקביל, הפופולריות של הכדורסל נפלה ל-5%, מאחורי פוטבול מכללות ומרוצי מכוניות, מקום עליו שומר הכדורסל מאז סיום עידן מייקל ג'ורדן

שירות כלכליסט 15:1920.03.16
פוטבול נותר הספורט הפופולארי ביותר בקרב האמריקאים הבוגרים, כך עולה מהסקר השנתי שעורכת חברת האריס. ה-NFL עוקף בהפרש ניכר את הבייסבול המדורג שני.

 

 

 

סטפן קארי. במקביל, הפופולאריות של הכדורסל (NBA) נפלה ל-5%, מאחורי פוטבול מכללות ומרוצי מכוניות, מקום עליו שומר הכדורסל מאז סיום עידן מייקל ג'ורדן, אז ה-NBA כמעט צמצם לחלוטין את הפער מהבייסבול. סטפן קארי. במקביל, הפופולאריות של הכדורסל (NBA) נפלה ל-5%, מאחורי פוטבול מכללות ומרוצי מכוניות, מקום עליו שומר הכדורסל מאז סיום עידן מייקל ג'ורדן, אז ה-NBA כמעט צמצם לחלוטין את הפער מהבייסבול. צילום: איי אף פי

 

מבין הנשאלים, 33% מהאמריקאים בחרו הפוטבול כספורט האהוב עליהם, עלייה מ-32% בשנה שעברה, אך נמוך משיעור השיא של 36% מהנשאלים שנרשם ב-2011. במקביל, שיעור האנשים שבחרו בבייסבול כספורט האהוב עליהם, נפל מ-16% ב-2014 ל-15% בשנה החולפת. בשיא הפופולאריות שלו, ל-NFL היה יתרון של 23% על פני ה-MLB, כעת הפער עומד על 18%.

 

במקביל, הפופולריות של הכדורסל (NBA) נפלה ל-5%, מאחורי פוטבול מכללות ומרוצי מכוניות, מקום עליו שומר הכדורסל מאז סיום עידן מייקל ג'ורדן, אז ה-NBA כמעט צמצם לחלוטין את הפער מהבייסבול.

 

זוהי תקופה מבולבלת עבור אוהדי הפוטבול בשל הדיונים המתמשכים על ההשפעה ארוכת הטווח של המשחק על הבריאות של השחקנים. אולם נראה ששערוריות זעזועי המוח לא שחקו את חיבת האוהדים, והפוטבול ממשיך בכהונה הארוכה שלו כספורט הפופולארי ביותר בארה"ב.

 

ב-1985, בייסבול היה מדורג מאחורי הפוטבול, אך בהפרש קטן כש-23% מהמשתתפים בסקר ציינו שבייסבול הוא הספורט האהוב עליהן, לעומת 24% שבחרו בפוטבול. כיום, הפוטבול עוקף את בייסבול בהפרש של 18%, כש-33% מהנשאלים בחרו בפוטבול לעומת 15% בעד בייסבול. בשני ענפי הספורט לא נרשם שינו משמעותי לעומת השנה שעברה, כשהבחירה בפוטבול עלתה באחוז אחד ובבייסבול ירדה באחוז.

 

בסקר השתתפו 2,252 אנשים והוא נערך דרך האינטרנט בין 9-14 בדצמבר.

 

פוטבול המכללות מדורג שלישי, כש-10% מהנשאלים דרגו אותו כפופולארי ביותר (שיעור זהה לשנה שעברה). בהמשך הרשימה, מדורגים מרוצי מכוניות עם 6% מהנשאלים (ירידה של נקודה אחת לעומת השנה שעברה) ו-5% בחרו בכדורסל ובהוקי.

 

בכל אחד מענפי הספורט הנבחרים יש קבוצות באוכלוסיה שמתלהבים מהם. מבוגרים עם הכנסה שנעה בין 75-100 אלף דולר נוטים לבחור פוטבול כספורט האהוב עליהם, אך האהדה לספורט הזה נמוכה במיוחד בקרב משקי הבית שמרוויחים מעל 100 אלף דולר.

 

בייסבול זוכה לאהדה הרבה ביותר בקרב תושבי מזרח המדינה (24%) ובעלי תואר שני (23%), אף זהו הספורט הכי פחות אהוב על בני דור המילניום, הורים ומשקי בית עם הכנסה הנמוכה מ-35 אלף דולר.

 

בני דור ה-X ובעלי תואר שני הם האוהדים הגדולים ביותר של פוטבול מכללות, אך הספורט הזה זוכה לפחות חיבה בקרב תושבי המזרח ומשקי בית עם הכנסה בין 35-50 אלף דולר.

 

דור הבייבי בומרס, תושבי האזורים הכפריים יותר ומשקי בית עם הכנסה הנמוכה מ-35 אלף דולר, נוטים לבחור מרוצי מכוניות כספורט האהוב עליהם, ואילו בעלי תואר שני ומשקי בית עם הכנסה בין 75-100 אלף דולר הכי פחות מתלהבים ממרוצי מכוניות.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x