$
אירועי ספורט

האמריקאים מהמרים ביותר מ-9 מיליארד דולר על טורניר הכדורסל של המכללות

טורניר הכדורסל מתקרב לשיאו ולפי איגוד ההימורים האמריקאי, ההימורים של הצופים במדינה יגדלו ב-200 מיליון דולר לעומת העונה שעברה

שירות כלכליסט 22:2416.03.16
טורניר כדורסל המכללות האמריקאי (NCAA) מתקרב לשיאו, ואיגוד ההימורים האמריקאי (AGA) מעריך כי האמריקאים יבצעו השנה הימורים בשווי 9.2 מיליארד דולר על ה"מארץ מדנס". מדובר בעלייה לעומת 2015, אז בוצעו הימורים של 9 מיליארד דולר, דרך הימורים במשרדים, סוכנויות הימורים בנבאדה, אתרים זרים לא חוקיים וסוכנויות לא חוקיות.

 

 

המספר הכולל של טפסי הימורים (brackets) שהאמריקאים ימלאו צפוי להיות מעל 70 מיליון השנה, וקרוב לוודאי שיהיה גבוה ממספר הפתקים שישלשלו לקלפי עבור דונלד טראמפ, הילרי קלינטון או כל מועמד אחר בבחירות בנובמבר. ב-2012, הצביעו עבור אובמה 65 מיליון אמריקאים, בעוד ש-61 מיליון הצביעו עבור מיט רומני. אף מועמד לנשיאות מעולם לא קיבל 70 מיליון קולות (אובמה היה הקרוב ביותר עם 69 מיליון קולות ב-2008).

 

"התשוקה האמריקאית להימורים מזינה את הפופולריות חסרת התקדים של המארץ מדנס", אומר ג'ף פרימן, נשיא ומנכ"ל AGA. "ההימורים מעודדים את אוהדי הספורט וגם אנשים רגילים להשקיע בטורניר, ומספקים הוכחות נוספות שהימורים בספורט הפכו לתחביב לאומי. הגיע הזמן לגישה רעננה ורציונאלית להימורים בספורט שישקפו את המציאות הזו".

בן סימונס ממכללת LSU. בן סימונס ממכללת LSU. צילום: רויטרס

  

סימן נוסף לאופן שבו האמריקאים מאמצים את נושא ההימורים בספורט בא לידי ביטוי בכך שאובמה ממלא בכל שנה טופס הימורים מהמשרד הסגלגל. לאחר הסופרבול השנה אמר אובמה: "אני מתקשר לקבוצה המנצחת לברך אותם, ולפעמים אני מתקשר גם לקבוצה המפסידה, במיוחד אם הימרתי עליה".

 

לפי מחקר שפרסמה AGA בשנה שעברה, 40 מיליון אנשים ממלאים את הטפסים, כשהאדם הממוצע משלים קרוב לשני טפסים. ההימור הממוצע לטופס עומד על 29 דולר, ומחצית מצופי הטורניר מילאו טופס לפחות פעם אחת בחייהם.

 

מתוך ההימורים של 9.2 מיליארד דולר השנה, רק 262 מיליון דולר יבוצעו באופן חוקי בנבאדה. שוק ההימורים הלא חוקיים על ספורט בארה"ב צמח בשנה שעברה ל-148.8 מיליארד דולר.

 

לאחר חודשים של מחקר ודיונים מצד ה-AGA וחברים לה, הכריזה תעשיית ההימורים בנובמבר שבכוונתה לבחון את ההשלכות של החוק הנוכחי ולהקים קואליציה למציאת אלטרנטיבות רציונאליות וחוקיות. בשוק ההימורים הלא חוקיים על ספורט ההולך וגדל, אין הגנה על הצרכנים ולרשויות החוק אין את הכלים להגן על היושרה של המשחק. ב-AGA השיקו אתר חדש שמוקדש למאמץ הזה שעומד במרכז הקמפיין לחנך וליידע את בעלי העניין ובנות הברית. האתר כולל עדכונים, מחקר ומידע על הנושא הדינמי הזה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x