$
ספורט עולמי

מה גרג פופוביץ' מחפש באנשים שהוא מגייס לסן אנטוניו ספרס?

הבוס של הספרס: "אפשר לדבר עם מישהו במשך ארבע או חמש דקות, ולראות אם הוא חושב שהכל קשור אליו או אם הוא מבין שהוא רק חתיכה בפאזל"

שירות כלכליסט 18:1501.03.16
קבוצת הכדורסל סן אנטוניו ספרס נהנית מתקופה מתמשכת וחסרת תקדים של הצלחה, והיא בדרך לסיים את העונה עם 69 ניצחונות - ולסגור 19 שנה רצופות של העפלה לפלייאוף.

 

 

 

גרג פופוביץ' עם קוואי לאונרד. "אפשר לדבר עם מישהו במשך ארבע או חמש דקות, ולראות אם הוא חושב שהכל קשור אליו או אם הוא מבין שהוא רק חתיכה בפאזל" גרג פופוביץ' עם קוואי לאונרד. "אפשר לדבר עם מישהו במשך ארבע או חמש דקות, ולראות אם הוא חושב שהכל קשור אליו או אם הוא מבין שהוא רק חתיכה בפאזל" צילום: איי אף פי

 

אין גורם אחד בודד שאחראי להצלחה של הספרס, אך חלק ניכר ממנה קשורה לתרבות שיצרו, שעשויה להיות הטובה ביותר בספורט. הספרס ידועים ביכולת שלהם למצוא שחקנים כישרוניים שנהנים על המגרש ומחוצה לו, ומוכנים להקריב את הביצועים האישיים לטובת ההצלחה של הקבוצה.

 

מאמן הקבוצה גרג פופוביץ' נשאל מה התכונות שבספרס מחפשים בשחקנים ובעובדים. לדבריו, "מבחינתנו, זה קל. אנחנו מחפשים אישיות, אבל מה בעצם זה אומר? אנחנו מחפשים אנשים, אמרתי את זה כבר הרבה פעמים, אנשים שהתגברו על עצמם, ואפשר לגלות את זה ממש מהר. אפשר לדבר עם מישהו במשך ארבע או חמש דקות, ולראות אם הוא חושב שהכל קשור אליו או אם הוא מבין שהוא רק חתיכה בפאזל. זה מה שאנחנו מחפשים. חוש הומור הוא גם חשוב לנו. חייבים לדעת לצחוק, חייבים לדעת לקבל בדיחה על חשבונך ולספר בדיחה על אחרים. אנחנו רוצים גם שחקנים שמרגישים בנוח עם עצמם, ושיודעים שאין להם את כל התשובות. אנחנו רוצים אנשים שמשתפים פעולה.

 

"אנחנו זקוקים לאנשים שיודעים להתמודד עם המידע, ולא לקחת שום דבר באופן אישי, מכיוון שבמרבית הארגונים האלה יש חלוקה ברורה. לפתע קמה חומה בין ההנהלה והמאמנים, וכולם מאשימים אחד את השני. זה הכלל ולא היוצא מהכלל. זה פשוט קורה, וזה קשור לאנשים. לכן חשוב למצוא אנשים שיש להם את כל התכונות הללו. ולכן אנחנו עושים ככל יכולתנו לחפש את זה וכשמישהו מגיע הוא מבין קולט את זה".

 

 

פופוביץ' עם פארקר. מעורר השראה פופוביץ' עם פארקר. מעורר השראה צילום: איי אף פי

 

זו לא הפעם הראשונה שפופוביץ', שיכול להיות חסר סבלנות כלפי התקשורת, נפתח לגבי הדרך הנכונה לבנות ארגון. הוא הסביר בעבר את החשיבות של תקשורת פתוחה, והציטוט היה כל כך מעורר השראה שהג'נרל מנג'ר של הווריורס, בוב מאיירס, שומר אותו בטלפון שלו.

 

בניית ארגון לדוגמה שכזה כוללת גם מזל. הספרס בחרו בדראפט את טים דנקן, שנכנס כבר להיכל התהילה ואת מאנו ג'ינובלי וטוני פארקר, שייכנסו בעתיד להיכל התהילה, ונחלו הצלחה בהחתמת שחקנים וברכישת קוואי לאונרד.

 

עם זאת, ברור שיש פה יותר מרק עניין של כישרונות. פופוביץ' והספרס יצרו מערכת שבה אם שחקן מתנהג באופן לא אנוכי הם מרוויחים. הם יצרו תרבות מעוררת ומקום עבודה מעוררי קנאה, והתכונות שהם מחפשים בשחקנים הן תכונות רצויות גם מחוץ לעולם הספורט.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x