שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
ספורט עולמי

80% מהכדורגלנים בברזיל מתקיימים מפחות מ-250 דולר בחודש

לפי התאחדות הכדורגל של ברזיל, רק שחקן אחד הרוויח כמו השחקנים הבכירים באירופה בעונה הנוכחית; מרבית הקבוצות בליגה הבכירה במדינה לא שילמו משכורות בזמן בשנה שעברה

שירות כלכליסט 18:4724.02.16

מעל 80% משחקני הכדורגל המקצועניים של ברזיל מתקיימים על פחות מ-252 דולר בחודש, מעט מעל לשכר המינימום במדינה, כך עולה מנתונים שפרסמה פדרציית הכדורגל של ברזיל (CBF) לגבי העונה הנוכחית. שכר המינימום בברזיל עומד על 880 ריאל (221.5 דולר), ו-82.4% משחקני הכדורגל מרוויחים פחות מאלף ריאל בחודש.

שחקנים מהליגה הברזילאית. הקבוצות הגדולות מתקשות לשלם את החובות שחקנים מהליגה הברזילאית. הקבוצות הגדולות מתקשות לשלם את החובות צילום: איי אף פי

 

עוד עולה מהנתונים כי מרבית הקבוצות בליגה הבכירה של ברזיל לא שילמו משכורות בזמן בשנה שעברה. זהו נושא חוזר במדינה שבה גם הקבוצות הגדולות ביותר מתקשות לשלם את החובות.

 

התאחדות הכדורגל של ברזיל ניתחה את נתוני ההכנסות של מעל 28 אלף שחקנים. מהם עולה כי שחקן אחד בלבד הרוויח מעל 500 אלף ריאל (125,850 דולר) בחודש – השכר החודשי הממוצע של השחקנים הבכירים באירופה, המזרח התיכון וסין.

 

העוני היחסי בכדורגל הברזילאי עוזר להסביר מדוע מאות שחקנים בוחרים בכל שנה לשחק מחוץ למדינה. על פי דו"ח שפרסם באוקטובר CIES, גוף המחקר של הכדורגל , 1,784 מהשחקנים הברזילאיים משחקים מחוץ למדינה, 800 יותר מאשר אצל היצואנית השנייה בגדולה ביותר, ארגנטינה.

 

בשנה שעברה נדחו כמה משחקים בליגה לאחר שהשחקנים מחו נגד תנאי העבודה. המחאה באה לידי ביטוי בכך שעמדו בלי תזוזה אחר שריקת הפתיחה של המשחק.

 

"באיגוד השחקנים, FIFPro נתקלים באופן קבוע בשחקנים שלא זוכים ליחס הגון מצד הקבוצות. הם לא מקבלים שכר בזמן או בכלל לא, וזוכים ליחס לא הוגן בבתי הדין של הכדורגל", נמסר בתגובה מהאיגוד.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x