$
אירועי ספורט

כמה מקבלים הזוכים בסופרבול? לא הרבה

כל אחד מהשחקנים בקבוצת דנבר ברונקוס יזכה למענק של כ-100 אלף דולר בעקבות הניצחון אמש על קרוליינה פנת'רס בסופרבול 50

שירות כלכליסט 15:4308.02.16

ליגת הפוטבול האמריקאית (NFL) מייצרת יותר הכנסה מכל ליגת ספורט מקצועית אחרת בארה"ב, אבל כספי הזכייה המחולקים לא משקפים זאת.  

 

כל אחד מהשחקנים בקבוצת דנבר ברונקוס יזכה למענק של 97 אלף דולר בנוסף לשכר הרגיל עבור הניצחון על קרולינה פנתרס בסופרבול. במקביל, הפנת'רס יזכו לבונוס של 49 אלף דולר על עצם העפלתם לגמר. מדובר בתוספת מרשימה, אך היא מחווירה בהשוואה לכספים המוענקים לאלופים בליגות אחרות.

 

בדיוק כפי שהמשכורות של שחקני ליגת הבייסבול גבוהות משל שחקני הפוטבול, כך גם כספי הזכייה. השחקנים בקבוצה המנצחת בוורלד סיריס זוכים ב-370 אלף דולר, והמפסידה מסתפקת ב-300 אלף דולר. פי 3 יותר מאשר הבונוסים שמחלקים ב-NFL.

 

וון מילר עוצר את קאם ניוטון. סופרבול 50 וון מילר עוצר את קאם ניוטון. סופרבול 50 צילום: רויטרס

 

 

כספי הזכייה ב-NBA, המחולקים מ"מאגר הפלייאוף של השחקנים" (Player Playoff Pool), הממומן על ידי מכירות הכרטיסים במשחקי הפלייאוף, והולך וגדל ככל שהקבוצה מתקדמת בשלבים. בשנה שעברה שחקני גולדן סטייט ווריורס הרוויחו 250 אלף דולר לאחר שזכו באליפות.

 

פייטון מאנינג, הקוורטבק של דנבר, יקבל בונוס גדול יותר, שכן החוזה שלו כולל בונוס של 2 מיליון דולר עבור זכייה בסופרבול. מאנינג קיבל כבר בונוס בסכום זהה לאחר שגבר על הניו אינגלנד פטריוטס והעפיל לסופרבול.

 

אולם לרוע מזלם של חבריו לקבוצה, הבונוסים שלהם נמוכים משל השחקנים ב-MLB ו-NBA.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x