$
ספורט עולמי

המחאה ההיסטורית של אוהדי ליברפול

אלפים מאוהדי ליברפול הצביעו ברגליים במחאה על מחירי הכרטיסים, ואצטדיון אנפילד חווה את "השביתה" הראשונה ב-132 שנות קיומו

שירות כלכליסט 14:3307.02.16

אלפים מאוהדי ליברפול הצביעו ברגליים במחאה על מחירי הכרטיסים, ואצטדיון אנפילד חווה את השביתה הראשונה ב-132 שנות קיומו.

 

 

 

 

אוהדים בליברפול. לא רוצים כרטיסים ב-1,000 שקל אוהדים בליברפול. לא רוצים כרטיסים ב-1,000 שקל

 

קבוצות האוהדים ארגנו את המחאה בדקה ה-77 של המשחק נגד סנדרלנד לאחר שפורסם כי כרטיסים למשחק יעלו 77 ליש"ט (עלייה מ-59 ליש"ט) ומנוי עונתי יעלה 1,000 ליש"ט. מנג'ר הקבוצה יורגן קלופ פספס את המשחק בשל מחלה.

 

במועדון טענו כי המבנה החדש – שכולל ירידה במחיר של 45% מכרטיסי המשחק, הפחתה או הישארות ללא שינוי במחיר של 64% מהמנויים העונתיים, זמינות רבה יותר עבור האוהדים המקומיים ובסביבות 1,500 כרטיסים שימכרו עבור 9 ליש"ט למשחקים מקטגורייה C – מציע נגישות גבוהה יותר ומחירים סבירים יותר.

 

אולם, הטענה הזה לא סיפקה את האוהדים וכ-10 אלף מבין 44,179 הצופים באצטדיון קמו מהמושבים שלהם בדקה ה-77, ותורים ארוכים נוצרו ביציאות.

 

לפני העזיבה הגדולה האוהדים שרו בקולי קולות: "עד כאן, ממזרים חמדנים, עד כאן". השירה זכתה לתשואות מכל ארבעת היציעים באנפילד, כולל האוהדים של סנדרלנד. משם המשיכו האוהדים בשירת "לעולם לא תצעדי לבדי", השמורה לרוב לדקות האחרונות של המשחק.

 

בכל רחבי האצטדיון היו יציעים ריקים, במיוחד ביציעים של אוהדי ליברפול (Kop), שם הניפו האוהדים לפני בעיטת הפתיחה דגלים שחורים במחאה.

 

ארגוני האוהדים באנגליה טוענים שהצעד הראשוני שעשו אוהדי ליברפול הוא רק התחלה של מאבק נגד מחירי הכרטיסים באנגליה. ביום חמישי הודיעה ההתאחדות לכדורגל שהיא מתנגדת למחיר מקסימום לכרטיס לאוהדי חוץ, זאת למרות שהכנסות מזכויות השידור יהיו גדולות יותר מ-8 מיליארד ליש"ט.

 

במקביל ליציאת המחאה של האוהדים, סנדרלנד הצליחה להשוות וכבשה שני שערים ב-9 הדקות האחרונות של המשחק, שהסתיים בתוצאה 2-2.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x