$
חסויות וזכויות שידור

הארנה החדשה של גולדן סטייט תקרא על שם ג'יי.פי מורגן צ'ייס

בנק ההשקעות האמריקאי ישלם סכום המוערך ב"מאות מיליוני דולרים", על מנת שביתה החדש של אלופת ה-NBA ייקרא על שמו

שירות כלכליסט 17:1931.01.16

בנק ההשקעות האמריקאי ג'יי.פי.מורגן צ'ייס הגיע להסכם עבור זכויות השם לאצטדיון העתידי של הגולדן סטייט ווריורס, אלופת ה-NBA. האולם, שצפוי להיפתח בסן פרנסיסקו ב-2019, יקרא עד 2039 לפחות "צ'ייס ארנה".

 

"זה היה חשוב ביותר לממן את הפרויקט, אבן פינה מוחלטת", אמר נשיא הקבוצה ריק וולטס לעיתון סן פרנסיסקו כרוניקל. "זו לא תהיה העסקה האחרונה עליה נכריז, אך היא הגדולה והחשובה ביותר. היא מציבה את הטון הנכון לקראת הדיונים הבאים".

 

לא נחשפו פרטים פיננסים של העסקה, אך היא מוערכת ב"מאות מיליוני דולרים" לפי מקורבים לעסקה. ההסכם, על פי הערכות בשוק, יעמוד על יותר מ-200 מיליון דולר על פני 20 שנה.

שחקני הקבוצה שחקני הקבוצה צילום: איי אף פי

 

חוזה זכויות השם נחתם בעוד שמישיון ביי אליאנס, קבוצה של תורמים מאוניברסיטת קליפורניה בסן פרנסיסקו, מתקדמת עם שתי התביעות שהגישה נגד פרויקט בניית הארנה. הווריורס הודיעו החודש שהתביעה תעכב את הפתיחה בשנה, במקום 2018 ל-2019. טענת התובעים היא שלארנה תהיה השפעה שלילית על המרכז הרפואי של האוניברסיטה במישיון ביי, שנפתח בנובמבר 2014.

 

אולם וולטס טוען, כי העסקה עם ג'יי.פי.מורגן מצביעה על היותו של הפרויקט "בלתי נמנע" - "אנחנו מרחק תביעה אחת מדחיפת את החפירה באדמה", הוא מסכם.

 

סמנכ"לית השיווק של הבנק, קריסטין למקאו כינתה את הווריורס "הקבוצה הלוהטת ביותר ואחד המותגים הלוהטים ביותר בספורט". לדבריה, האסטרטגיה שלהם היא להשיג אולמות שיכולים לשמש לאירועי בידור וספורט בשווקים מרכזיים. "אם יש עיר וקבוצה שאנחנו שואפים להיות קשורים אליהן, אלה הן סן פרנסיסקו והווריורס".

 

עלות הארנה תעמוד על 1 מיליארד דולר והיא נבנית על שטח פרטי וללא סובסידות מהציבור (בניגוד לשאר האצטדיונים והארנות בארה"ב).

בטל שלח
    לכל התגובות
    x