$
חסויות וזכויות שידור

מנצ'סטר יונייטד תקים ערוץ טלוויזיה בסינית

בחודש שעבר מכרה יריבתה העירונית של יונייטד, מנצ'סטר סיטי, 13% ממניותיה לקבוצת משקיעים סינית, מתוך אמונה שהשותפים החדשים יעזרו להם לממש את הפוטנציאל של האוהדים הסינים. כעת ביונייטד הכריזו על עסקה משלהם עם חברה סינית, אף שהיא מכסה רק זכויות שידור ואינה כוללת החזקת מניות

שירות כלכליסט 14:4312.01.16

המרוץ למשוך אוהדים סינים לקבוצות הפרמיירליג קיבל תפנית חדשה לאחר שמנצ'סטר יונייטד חתמה על חוזה לשדר את הערוץ הרשמי MUTV במדינה המאוכלסת ביותר בעולם. בחודש שעבר מכרה יריבתה העירונית של יונייטד, מנצ'סטר סיטי 13% ממניותיה לקבוצת משקיעים סינית, מתוך אמונה שהשותפים החדשים יעזרו להם לממש את הפוטנציאל של האוהדים הסינים. כעת ביונייטד הכריזו על עסקה משלהם עם חברה סינית, אף שהיא מכסה רק זכויות שידור ואינה כוללת החזקת מניות.

  

 

וויין רוני. זוהי שותפות חשובה ומרגשת, לא רק עבור מנצ'סטר יונייטד אלא גם עבור האוהדים הסינים וויין רוני. זוהי שותפות חשובה ומרגשת, לא רק עבור מנצ'סטר יונייטד אלא גם עבור האוהדים הסינים צילום: איי פי

 

בחלקים של המזרח הרחוק הולכת וגדלה ההתעניינות בפרמיירליג האנגלית. חברת LeTV שילמה 400 מיליון דולר עבור זכויות השידור של הליגה בהונג קונג בעונות 2016-19, כפול מהשווי של ההסכם הקודם לשלוש שנים.

 

החוזה לשידור ערוץ הטלוויזיה נחתם עם מפעילת האינטרנט סינה ספורטס, והוא תקף לזכויות הבלעדיות בסין לשידור הערוץ הפועל 24 שעות ביממה, כולל זכויות למכשירים ניידים. הערוץ משדר כיסוי בשידור חי ותקצירים של כל המשחקים של יונייטד, וכן מכסה את מסיבת העיתונאים השבועית של המאמן לואי ואן חאל.

 

ביונייטד טוענים כי יש להם 108 מיליון עוקבים בסין. "מנצ'סטר יונייטד זכתה בצדק ביותר מ-100 מיליון אוהדים בסין, ואנחנו נרגשים לראות כיצד המועדון ירחיב את האוהדים בזכות ההשקה ההיסטורית הזו", הגיב ארתור ווי, סגן נשיא בכיר בסינה. "אנחנו מעריכים כי העסקה הזו תוביל לשינוי באופן שבו הסינים צופים ומבינים כדורגל".

 

ריצ'רד ארנולד, מנהל יונייטד גרופ הוסיף: "זוהי שותפות חשובה ומרגשת, לא רק עבור מנצ'סטר יונייטד אלא גם עבור האוהדים הסינים.

 

השידור של MUTV בסין הוא תקדים עבור מנצ'סטר יונייטד, אך הוא גם תקדים עבור כל ערוץ המוקדש כולו לקבוצה בפרמיירליג. לא יכולנו למצוא שותפה טובה יותר מאשר סינה ספורטס".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x