$
ספורט ופוליטיקה

ריאל מדריד לא קיבלה אישור לשפץ את הברנבאו

המועצה הודיעה כי תאשר רק הצעות לשיפוץ שיתאימו לאינטרסים של התושבים המקומיים. ההתפתחות האחרונה מגיעה לאחר שריאל נאלצה בפברואר להקפיא את התוכניות לפיתוח האצטדיון, מכיוון שבית המשפט הגבוה במדריד ביטל הסכם קודם לשיפוץ האצטדיון

שירות כלכליסט 10:3421.12.15

ריאל מדריד נתקלה במהמורה נוספת במאמציה לשפץ את אצטדיון ברנבאו, לאחר שמועצת העיר דחתה את התוכניות, בטענה שאינן לטובת הציבור.

 

 

 

סנטיאגו ברנבאו. בית המשפט הגבוה במדריד התערב במצב מכיוון שהמועדון נמצא תחת חקירה של הנציבות האירופית בחשד שקיבל סיוע לא חוקי מהמדינה בעסקת קרקעות קשורה סנטיאגו ברנבאו. בית המשפט הגבוה במדריד התערב במצב מכיוון שהמועדון נמצא תחת חקירה של הנציבות האירופית בחשד שקיבל סיוע לא חוקי מהמדינה בעסקת קרקעות קשורה

 

המועצה הודיעה כי תאשר רק הצעות לשיפוץ שיתאימו לאינטרסים של התושבים המקומיים. העיתון הספרדי מארקה דיווח כי חוזה מנואל קאלבו, מהוועדה לפיתוח אורבני בר קיימא, אמר שהמועצה פתוחה להצעות "כל עוד הן תואמות לאינטרס הציבורי". 

 

ההתפתחות האחרונה מגיעה לאחר שריאל נאלצה בפברואר להקפיא את התכניות לפיתוח האצטדיון, מכיוון שבית המשפט הגבוה במדריד ביטל הסכם קודם לשיפוץ האצטדיון.

 

בינואר 2014, ריאל בחרה בהצעה של משרדי האדריכלות GMP ו-L35, שנבחרו כמנצחים בתחרות העיצוב הבינלאומית להפיכת אצטדיון ברנבאו לאצטדיון הטוב בעולם. פרויקט השיפוץ צפוי לעלות בסביבות 400 מיליון יורו (433.6 מיליון דולר), והעיצוב שם דגש על מראה מטאלי שיעטוף את האצטדיון כולו, שבשלב זה מכיל 80 אלף מושבים.

 

לפי ההצעה, המראה החדש של הברנבאו יכלול גג ניתן להזזה, שייפתח וייסגר בתוך 15 דקות. כמו כן יציע חדש יתווסף לצד המזרחי. מתחם קניות חדש ומלון ימוקמו בתוך המבנה, והאצטדיון יכלול את החידושים העדכניים ביותר בטכנולוגיה, כמו מסך של 360 מעלות שימוקם בתוך הגג עצמו.

 

בית המשפט הגבוה במדריד התערב במצב מכיוון שהמועדון נמצא תחת חקירה של הנציבות האירופית בחשד שקיבל סיוע לא חוקי מהמדינה בעסקת קרקעות קשורה. החקירה נוגעת לדרישתה של המועצה ב-2011 לקבל חזרה קרקעות בשווי של למעלה מ-22 מיליון יורו באזור לאס טבלאס במדריד, שמכרה בשוגג לריאל 13 שנה קודם לכן עבור פחות מ-500 אלף יורו . כפיצוי, הוענקו לקבוצה קרקעות מסביב לברנבאו ושני אזורים סמוכים, ואלדבבאס ו- Opanel.

 

ריאל מדריד בנתה את מתחם האימונים ב- ואלדבבאס, אך ההסכם מ-2012 החזיר למועצה חזרה את הקרקעות ב- Opanel וריאל התחייבה להקים פארק ציבורי בתמורה לפיתוח מרכז מסחרי מתוכנן צמוד לברנבאו.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x