$
רכישות

ווימבלדון מכרה את אצטדיונה לצ'לסי

קרן דונס, המורכבת מאוהדי הקבוצה, הצביעה ברוב של 98% בעד המכירה של קינגס מדו לצ'לסי. השלמת המכירה תלויה בקבלת אישור לבנות אצטדיון חדש במרטון

שירות כלכליסט 18:2319.11.15

הבעלים של קבוצת הכדורגל AFC ווימבלדון הסכימו להצעות למכור את המגרש הביתי לצ'לסי.

 

 

 

 

שחקני ווימבלדן עם שחקני פורטסמות'. התכנון הוא לעבור לאצטדיון חדש בבעלות האוהדים שחקני ווימבלדן עם שחקני פורטסמות'. התכנון הוא לעבור לאצטדיון חדש בבעלות האוהדים צילום: רויטרס

 

קרן דונס, המורכבת מאוהדי הקבוצה, הצביעה ברוב של 98% בעד המכירה של קינגס מדו לצ'לסי. השלמת המכירה תלויה בקבלת אישור לבנות אצטדיון חדש במרטון.

 

בצ'לסי מתכוונים להשתמש במגרש, אותו חולקת ווימבלדון עם קינסטוניאן, שאינה משחקת בליגה, לקיום משחקי נוער ומשחקי קבוצת הנשים של צ'לסי.

 

אם מועצת מורטון תעניק למועדון ממערב לונדון אישור לבנות אצטדיון חדש, ההחלטה הסופית למכירה תעבור להצבעת בעלי המניות בחודש הבא.

 

יו"ר קרן דונס מת'יו בריץ', שיבח את "ציון הדרך" בהיסטוריה של הקבוצה. "ההצבעה על מכירת האצטדיון היא ציון דרך חשוב במאמצים להשיב את AFC וימבלדון לבית הרוחני שלה במרטון", אמר. "יש עוד עבודה רבה לפנינו לפני שנשיג אצטדיון חדש, אך תוצאת ההצבעה מצביעה על התמיכה הנרחבת בקרב אוהדי המועדון לכך שווימבלדון תשחק היכן שהיא שייכת, בחזרה במרטון".

 

בווימבלדון מתכננים כעת לשוב למגרש הבית הקודם שלהם, פלו ליין, מתוך כוונה לבנות אצטדיון של 20 אלף מושבים באתר שבו שוכן כעת אצטדיון ווימבלדון גרייהאונד.

 

בצ'לסי מתכננים מעבר משלהם בשנתיים הבאות. אלופת הפרמיירליג חשפה השנה תכניות לבניית אצטדיון חדש של 60 אלף מושבים, שצפוי לעלות 500 מיליון ליש"ט.

 

המועדון מדרום מערב לונדון בודק מספר אפשרויות לבית חלופי בזמן הבנייה מחדש של סטמפורד ברידג', ביניהם טוויקנהאם ואצטדיון וומבלי.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x