$
אירועי ספורט

רווחי איגוד הרוגבי העולמי מאליפות העולם: 80 מיליון ליש"ט

ההכנסות עבור הטורניר שנערך באנגליה עקפו את יעד 250 מיליון ליש"ט שנקבע; 15 מיליון ליש"ט יוענקו להתאחדות הרוגבי של המדינה המארחת - אנגליה

שירות כלכליסט 14:2503.11.15

אליפות העולם ברוגבי הסתיימה בשבת עם הנפת גביע של נבחרת ניו זילנד ומארגני הטורניר הניפו רווח נאה ביותר מהטורניר שנערך באנגליה, למרות הדחתה המוקדמת של הנבחרת המקומית. 

 

 

נבחרת הרוגבי של ניו זילנד. אליפות עולם הבאה ביפן נבחרת הרוגבי של ניו זילנד. אליפות עולם הבאה ביפן צילום: אי פי איי

 

מארגני גביע העולם ברוגבי ישיבו 80 מיליון ליש"ט (123 מיליון דולר) לאיגוד הרוגבי העולמי. בנוסף לסכום הזה, שנובע מכך שההכנסות עבור הטורניר שנערך באנגליה עקפו את יעד 250 מיליון ליש"ט שנקבע, יוענקו 15 מיליון ליש"ט להתאחדות הרוגבי של המדינה המארחת, איגוד הרוגבי (Rugby Football Union). באיגוד הרוגבי העולמי מתכוונים לנצל את הכסף העודף כדי לצמצם את הפערים בין המדינות ברמות העליונה והשנייה.

 

באליפות הרוגבי הקודמת ניו זילנד רשמה הכנסות של 142 מיליון ליש"ט ורווח של 10 מיליון ליש"ט.

 

מנכ"ל איגוד הרוגבי העולמי ברט גוספר הכתיר את הטורניר באנגליה, שבסיומו זכתה ניו זילנד בתואר בפעם השנייה ברציפות, ל"גדול והטוב ביותר אי פעם". 98% מתוך 2.4 מיליון הכרטיסים הזמינים נמכרו, והאירוע השיג גם את מספר הצופים בטלוויזיה הגדול ביותר בהיסטוריה.

 

"הטורניר כולו הציג את הספורט שלנו באור הטוב ביותר בכל דרך אפשרית, לא רק לאוהדים הקיימים גם לאוהדים חדשים", אמר גוספר לעיתון הבריטי הגרדיאן. "היו נבחרות שהפתיעו והיו נבחרות שספגו אכזבות. במבט קדימה, אנחנו מחויבים לצמצם עוד יותר את הפער הזה בביצועים, ונעבוד קשה ביחד עם ההתאחדויות הלאומיות כדי לוודא שההשקעה שלנו בתחרות, במבנים האדמיניסטרטיביים, באימון ובתמיכה הטכנית משקפים את הרצון שלהם ליצור תחרותיות גם בטורנירים הבאים".

 

ההפרש הממוצע בנקודות בין נבחרות מהרמה העליונה והשנייה עמד על 30 נקודות, ירידה מ-36 בטורניר ב-2011.

 

"אחת המטרות שלנו באיגוד הרוגבי העולמי היא להעלות את התחרותיות והיציבות של המשחק הבינלאומי", הוסיף גוספר. "אני שמח שזה היה הטורניר התחרותי ביותר עד כה. התפקיד שלנו הוא לוודא שטורניר גביע העולם הבא יהיה תחרותי יותר, והשגנו זאת עד כה. הטורניר סיפק כמה משחקים יוצאים מהכלל, והציג רוגבי מלהיב לעולם".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x