$
ספורט עולמי

גארי נוויל וראיין גיגס יתנו להומלסים לישון במלון שלהם

המלון, שעובר שיפוץ מקיף לפני שיפתח את שעריו בפני הלקוחות המשלמים, אוכלס ביום ראשון על ידי קבוצה של פולשים ופעילים חברתיים בתנועת מנצ'סטר אנג'לס. אולם במקום להגיב כמו בעלי בתים טיפוסיים, נוויל וגיגס הזמינו את ההומלסים להישאר במלון עד סוף החורף

שירות כלכליסט 13:4719.10.15

שחקניה לשעבר של מנצ'סטר יונייטד, גארי נוויל וריאן גיגס, שזכו באישורי התכנון, פנטזו להפוך את המבנה ההיסטורי של בורסת מנצ'סטר למלון בוטיק, כולל חדר כושר במרתף, ספא בגג ומרפסת לחברים בלבד. בחזונם המקום היה אמור לשרת לקוחות אקסקלוסיביים ועשירים. אולם כיום קבוצה של חסרי בית ללא כסף עברו לשם - בברכתו של נוויל.

 

 

 

ראיין גיגס. נדל"ניסט ראיין גיגס. נדל"ניסט צילום: רויטרס

 

המלון, שעובר שיפוץ מקיף לפני שיפתח את שעריו בפני הלקוחות המשלמים, אוכלס ביום ראשון על ידי קבוצה של פולשים ופעילים חברתיים בתנועת מנצ'סטר אנג'לס. אולם במקום להגיב כמו בעלי בתים טיפוסיים, כלומר לבקש מבית המשפט צו לפינוי הדיירים הלא רצויים, כוכבי הכדורגל לשעבר שבבעלותם הבניין, אמרו לפולשים שהם מוזמנים להישאר עד סוף החורף.

 

ווסלי הול (33), פעיל זכויות אדם ומוביל המאבק, סיפר כי החל לבכות לאחר שיחת הטלפון עם נוויל ביום ראשון, שבה נוויל הדגיש כי מאז ומתמיד תמך בחסרי בית, ולכן אין לו שום בעיה שהפעילים משתמשים במלון לשכן אנשים בתקופת חודשי החורף הקרים.

 

"מנקודת המבט שלי, אני די רגוע מהעניין", אמר נוויל, שהוסיף כי בעשר השנים האחרונות הוא הציע לסייע לחסרי בית שפגש ברחובות מנצ'סטר. "תודה רבה מקרב לב, אינך יודע כמה זה חשוב עבורנו", ענה הול לנוויל.

 

הול וחבריו האקטיביסטים ציינו כי עכשיו הם יוכלו להוציא לפועל את התוכנית שלהם לשמש כתחנה אחת לצרכי חסרי הבית, ולספק קורת גג, אוכל חם, בדיקות רפואיות, ייעוץ על הטבות הרווחה, סדנאות, רישום לשירותים אחרים וסיוע בהשגת דיור קבוע. הם מכנים את היוזמה "מבצע חורף בטוח".

 

"אנחנו נעשה הכל כמו שצריך", הוסיף הול. "כבר הכנו תורנויות לבישול, ניקיון ושמירה. כולם יוכלו לקבל חדר משלהם, וכל אחד יוכל לנעול את החדר שלו. הנחנו שברגע שגיגס ונוויל יגלו שפלשנו לבניין, הם ינסו לפנות אותנו, וניאלץ לחפש מקום אחר. אבל העובדה שעכשיו יש לנו כמה חודשים בחורף לטפל בחסרי הבית מבלי שאיום הפינוי יחוג מעלינו היא מעולה".
בטל שלח
    לכל התגובות
    x