$
ספורט ישראלי

מי הבוס במכבי חיפה?

השאלה הגדולה של אוהדי מכבי חיפה כרגע היא "מי הבוס?". רוני לוי? יעקב שחר? יוסי בניון? מי מקבל את ההחלטות לטווח הארוך? ולטווח הקצר? האם יש מבנה היררכי ברור למועדון עם תקציב של יותר מ-85 מיליון שקל? האם מישהו יודע לאן האוטו הגדול והירוק הזה נוסע?

אוריאל דסקל 11:2125.08.15

הנה מספר נקודות על המצב כיום במכבי חיפה.

 

 

 

רוני לוי. הבוס של הבוס שלו? רוני לוי. הבוס של הבוס שלו? צילום: ראובן כהן

 

* יוסי בניון הוא שחקן ראשי בקבוצה. מלבד משכורת שמנה הוא נהנה מתא צפייה באצטדיון העירוני בחיפה כפי שנחשף בגלובס. חדר ההלבשה הוא בעל משקל סגולי רב.

 

* על פי השמועות יוסי בניון הוא גם המנהל המקצועי או המנג'ר הבא של מכבי חיפה. משיחות עם השחקנים של המועדון, הם מודעים לשמועות הללו אך לא קיבלו אישור לכך מאף גורם במועדון או בכלל. בניון, שסגר את עסקת העברתו לצ'לסי לפני מספר שנים מול רומן אברמוביץ', יודע איך לדבר עם האנשים הנכונים ואין ספק שיש לו קו ישיר לבעלים של מכבי חיפה, יעקב שחר. האם הוא סיכם איתו על כך שאחרי פרישתו יהיה המנג'ר? ייתכן.

 

* יוסי בניון הוא גם בעל אינטרס מובהק בסוכנות שחקנים שבבעלות גיסו, זיו שטרנברג. הסוכנות, איי.בי סוקר בע"מ, פועלת מרחוב הערמונים בקריית ביאליק ודמות חשובה בה הוא דודו אוואט, חברו הטוב של בניון וכיום סוכן שחקנים מתחיל. הסוכנות מייצגת, בין השאר, שחקנים כגון בניון, אייל גולסה (פאוק סלוניקי, יוון), גל הראל (חימנסטיק, ספרד), אלירן דנין (הפועל עפולה) וגם את חן עזרא, שחקן מכבי חיפה. בין השאר, אוואט גם סייע להביא את מיצ'ל, הקשר ההגנתי של מכבי חיפה בעונה שעברה והעונה את מארק ואליינטה.

 

* רוני לוי הוא המאמן המוערך של מכבי חיפה ועל פי השחקנים במועדון, אך האם הוא יודע שבניון הוא הבוס הבא שלו? האם הוא קיבל את השחקנים שהוא רצה? האם הוא צריך להרשים את הבוס הבא שלו, שכיום הוא שחקן שאמור לבצע את הוראותיו? בניון, אומרים בחדר ההלבשה של מכבי חיפה, מקצוען. זה יגידו לכם בכל מועדון כדורגל בו בניון שיחק. הוא ייתן את מה שהוא יכול וכמה שהוא יכול. אבל בגיל 35, ועם היסטוריית פציעות לא קלה, בניון כבר עם עין וחצי ב"צד השני". האם שחקן כזה יכול עדיין להיות שחקן משמעותי בקבוצה שרצה לאליפות בישראל?

 

יוסי בניון. ? בוא נגיד ש"מאמן-שחקן" זו עוד המצאה שקיימת, בעיקר בליגות הנמוכות בעולם, אבל סוכן-מנהל מקצועי-שחקן זו כבר הגזמה פרועה יוסי בניון. ? בוא נגיד ש"מאמן-שחקן" זו עוד המצאה שקיימת, בעיקר בליגות הנמוכות בעולם, אבל סוכן-מנהל מקצועי-שחקן זו כבר הגזמה פרועה צילום: ראובן כהן

 

* מביט מלמעלה, ועל פי הדיווחים לא מתערב באופן אקטיבי מדי עדיין, יושב יעקב שחר. האריה ששולט בשבט מכבי חיפה כבר יותר משני עשורים. מתחתיו אין גורם מקצועי - כדורגל נטו - שמקבל החלטות לגבי העתיד המקצועי של המועדון. אילו שחקנים מתאימים, איזה פרופיל של שחקן צריך להביא למועדון, באיזו שיטה צריך להתמיד, אילו מאמנים צריכים לבחור והאם להתאים את המאמן לשחקנים או ההפך, את השחקנים למאמן. אתם יודעים, מה שג'ורדי קרויף עושה במכבי תל אביב בהצלחה די גדולה בשנים האחרונות. האם בניון מתפקד כמנהל כזה? אם כן, הרי זה מבורך - יש לו את הכישורים לכך. אבל האם הוא יכול להמשיך להיות שחקן בקבוצה? בוא נגיד ש"מאמן-שחקן" זו עוד המצאה שקיימת, בעיקר בליגות הנמוכות בעולם, אבל סוכן-מנהל מקצועי-שחקן זו כבר הגזמה פרועה.

 

* במכבי חיפה מספר שחקנים ממש מקנאים במודל של מכבי תל אביב. ויש במה לקנא בסך הכל. מנהל מקצועי, שחקן לשעבר שמכיר חדרי הלבשה מבפנים, שהוא הבוס המקצועי. המאמן יודע את המקום שלו ואת תפקידו ולא זה שצריך להצדיק את עצמו מול הבעלים אלא עובד מול איש מקצוע וחבר הנהלה, שבחר אותו לתפקיד. אתם יודעים, כמו כמעט כל המועדונים המובילים בעולם.

 

* והאוהדים? הם כרגע ניזונים משמועות שרצות וואטסאפ ביתר קלות. הם נכנסים לאתרים שהם לא ממש סומכים עליהם כדי לקבל שמועות מחדר ההלבשה והדלפות שלא מפסיקות. הם קנו מנויים במיטב כספם ולא יודעים איזו קבוצה הם יראו במשחק הבא. אחד מהכוכבים הגדולים ביותר של המועדון, אלירן עטר, הושעה והוחזר ועדיין לא ברור אם זהו הסגל שאמור להחזיק את תקוותיהם וחלומותיהם לעונה הקרובה.

 

* השאלה הגדולה של אוהדי מכבי חיפה כרגע היא "מי הבוס?". רוני לוי? יעקב שחר? יוסי בניון? מי מקבל את ההחלטות לטווח הארוך? ולטווח הקצר? האם יש מבנה היררכי ברור למועדון עם תקציב של יותר מ-85 מיליון שקל? האם מישהו יודע לאן האוטו הגדול והירוק הזה נוסע? 
בטל שלח
    לכל התגובות
    x