$
ספורט עולמי

תדמית הילד הרע של ניק קיריוס תשתלם לו?

השחקן האוסטרלי בן ה-20 זוכה לחשיפה בגלל התפרצויות זעם וקללות. האם זה מה שהספונסרים בעולם הטניס מחפשים?

שירות כלכליסט 13:1425.08.15

לפני שההתנהגות של ניק קיריוס עלתה לכותרות, טניס הגברים היה בעיצומו של תור זהב של נימוסים. בהשראת היריבות המנומסת על המגרש של ארבעת הגדולים – נובאק ג'וקוביץ', רוג'ר פדרר, אנדי מארי ורפאל נדאל, כמעט ולא נחוותה התנהגות של "ילדים רעים".  

 

קיריוס. בנוסף לכך שכינה ביוני שופט "חלאה מלוכלכת", קיריוס טיפס ליציעים באחד המגרשים בווימבלדון כדי לצפות במשחק ביחד עם חברו לחדר תנאסי קוקינקיס וחברו למולדת לייטון יואיט במהלך משחק זוגות הוא עורר מהומה והסתיר לצופים שממש רכשו כרטיס קיריוס. בנוסף לכך שכינה ביוני שופט "חלאה מלוכלכת", קיריוס טיפס ליציעים באחד המגרשים בווימבלדון כדי לצפות במשחק ביחד עם חברו לחדר תנאסי קוקינקיס וחברו למולדת לייטון יואיט במהלך משחק זוגות הוא עורר מהומה והסתיר לצופים שממש רכשו כרטיס צילום: איי אף פי

 

לזירה הזו נכנס קיריוס (20), אוסטרלי חצוף שנודע בזכות שערו הצבעוני והתנהגותו המפוקפקת כמו גם בזכות המשחק הלא אחיד שלו על המגרש. בחודשים האחרונים, החשיפה אליו טיפסה לגבהים חדשים הודות לשורה של התפרצויות שהביכו אפילו את ג'ון מקנרו.

 

בנוסף לכך שכינה ביוני שופט "חלאה מלוכלכת", קיריוס טיפס ליציעים באחד המגרשים בווימבלדון כדי לצפות במשחק ביחד עם חברו לחדר תנאסי קוקינקיס וחברו למולדת לייטון יואיט במהלך משחק זוגות הוא עורר מהומה והסתיר לצופים שממש רכשו כרטיס.

 

אולם העבירות הללו מחווירות לעומת התקרית האחרונה שלו. בשבוע שעבר בטורניר גביע רודג'רס במונטריאול, קירגוס נשמע אומר ליריבו, סטן ואורינקה, שזכה בשתי אליפויות גרנד סלאם: "קוקינקיס זיין את החברה שלה. צר לי לספר לך".

 

הבחורה המדוברת היא שחקנית הטניס הצ'כית דונה וקיץ'. היא גינתה את השימוש של קיריוס בחייה האישיים על מנת להשיג יתקון במשחק. ואורינקה צייץ בטוויטר את חוסר שביעות רצונו, אך השתמש במילים שקולות. אפילו חברו הקרוב קוקינקיס גינה את הדברים. בעקבות המקרה, הטילו ב-ATP קנס של 12,500 דולר על קיריוס והשעו אותו למספר שבועות.

 

 קיריוס הספיק כבר להתנצל בפייסבוק, אך האמת שמעשיו המפוקפקים לא באמת הפתיעו רבים בעולם הטניס. קרוב לוודאי שהתקשורת, האוהדים ושאר השחקנים לא יסכימו לקבל מקרים נוספים, אלא אם השחקן האוסטרלי יצליח לשנות את מצבו על המגרש. לאחר שנה פורצת דרך ב-2014, שבה העפיל לרבע הגמר בווימבלדון, חלה נסיגה במשחק שלו. היא נלחם להגיע לרבע הגמר במלבורן מוקדם יותר השנה, אך מאז הודח בסיבוב הראשון בטורניר מאסטרס – 1000 ברומא (במאי), והשבוע בסינסינטי.

 

 

לקיריוס יש הסכמים עם נייקי ואוזניות ביטס, וכן חוזים עם כמה מותגים בינלאומיים. במצב הנוכחי, הוא יוכל להרחיב את תיק החסויות שלו מבלי לבצע שינוי קיצוני בהתנהגות שלו, זאת אם יוכל להעלות את רמת המשחק שלו כך שיעפיל לרבע הגמר או חצי הגמר בטורנירים הגדולים. לקיריוס יש הסכמים עם נייקי ואוזניות ביטס, וכן חוזים עם כמה מותגים בינלאומיים. במצב הנוכחי, הוא יוכל להרחיב את תיק החסויות שלו מבלי לבצע שינוי קיצוני בהתנהגות שלו, זאת אם יוכל להעלות את רמת המשחק שלו כך שיעפיל לרבע הגמר או חצי הגמר בטורנירים הגדולים. צילום: איי אף פי

 

לקיריוס יש הסכמים עם נייקי ואוזניות ביטס, וכן חוזים עם כמה מותגים בינלאומיים. במצב הנוכחי, הוא יוכל להרחיב את תיק החסויות שלו מבלי לבצע שינוי קיצוני בהתנהגות שלו, זאת אם יוכל להעלות את רמת המשחק שלו כך שיעפיל לרבע הגמר או חצי הגמר בטורנירים הגדולים.

 

ישנה חבורה של שחקני טניס צעירים, שהאוהדים ממתינים שיעברו לשלב הבא ויערערו על מעמדם של ארבעת הגדולים, ביניהם קיי נישיקורי. אולם קיריוס יכול לבנות מותג ייחודי שאין לנישיקורי. טניס הגברים מתחנן להזרמה של ריגוש, במיוחד לאחר ההידרדרות בביצועים של חביבי הקהל, פדרר ונדאל, וקבלת פנים פושרת לגדולה של ג'וקוביץ'. אם קיריוס יחל להפגין ביצועים אחידים יותר על המגרש, יהיה לו הפוטנציאל להפוך לשחקן שהאוהדים יאהבו לשנוא.

 

עם רמת הכרה כזו, צוות הניהול של קיריוס בגלובל ספורטינג קונקשיונס, יוכלו להשיג לו חוזי ספונסרשיפ חדשים ומשתלמים יותר.

 

יש סיכוי גדול שהאוסטרלי הצעיר יוכל להתאושש מנקודת השפל אליו נפל. הוא רק צריך להוריד את הראש ולהמשיך לעבוד לעבר הפיכתו לאלוף טניס. 
בטל שלח
    לכל התגובות
    x