$
רכישות

דייגו סימאונה הכניס לאתלטיקו מדריד כ-284 מיליון יורו במכירת שחקנים

מדצמבר 2011 החזיר מאמן אתלטיקו מדריד את המועדון לפסגת הכדורגל הספרדי והאירופי עם אליפות, גביע וגמר גביע ליגת האלופות וגם כסף

שירות כלכליסט 13:5218.08.15

מאז דצמבר 2011 דייגו סימאונה החזיר את אתלטיקו מדריד לפסגת הכדורגל הספרדי והאירופי עם אליפות, גביע וגמר גביע ליגת האלופות אך ההצלחה שלו מקבלת גם ביטוי פיננסי משמעותי. מאמן אתלטיקו מדריד, הכניס למועדון יותר מ-284 מיליון יורו במכירת שחקנים.

 

 

 

סימאונה. עסקאות מצוינות במיוחד היו של דייגו קוסטה, שנרכש במיליון יורו ונמכר ב-38 מיליון יורו לצ'לסי ושל מירנדה, הבלם הברזילאי, שהגיע בהעברה חופשית ונמכר ב-15 מיליון יורו לאינטר סימאונה. עסקאות מצוינות במיוחד היו של דייגו קוסטה, שנרכש במיליון יורו ונמכר ב-38 מיליון יורו לצ'לסי ושל מירנדה, הבלם הברזילאי, שהגיע בהעברה חופשית ונמכר ב-15 מיליון יורו לאינטר צילום: איי אף פי

 

מדי שנה המאמן הארגנטיני צריך לבנות מחדש את הקבוצה בגלל מכירת שחקנים והוא עושה זאת בהצלחה - מקצועית וספורטיבית. 24 שחקנים עזבו את הקבוצה בזמנו ורוב רובם במחיר גבוה יותר מאשר הגיעו אליה.

 

עסקאות מצוינות במיוחד היו של דייגו קוסטה, שנרכש במיליון יורו ונמכר ב-38 מיליון יורו לצ'לסי ושל מירנדה, הבלם הברזילאי, שהגיע בהעברה חופשית ונמכר ב-15 מיליון יורו לאינטר.

 

רק הקיץ הצליחה אתלטיקו מדריד לגייס כ-100 מיליון יורו ממכירת ארדה טוראן (ברצלונה), מריו מנדזוקיץ' (יובנטוס), טובי אלדרוירלד (טוטנהאם), מריו סוארס (פיורנטינה), מירנדה (אינטר), חאבייר מנקילו (מארסיי) ובאפיסטאו (ואיראיל).

 

הסכום היה יכול להיות גבוה הרבה יותר אם לאתלטיקו היתה את הבעלות המלאה על השחקנים. שחקנים רבים של הקבוצה בבעלות של משקיעים כגון ג'ורג' מנדש, הסוכן הפורטוגלי המפורסם. רדאמל פלקאו, למשל, נמכר למונאקו ב-40 מיליון יורו ו-40% מהם עברו למנדש, שהוא גם הבעלים של אחוזים ניכרים משחקנים כגון אוליביר טורס, דייגו גודין ועוד.

 

ברוב ה-284 מיליון יורו השתמשה אתלטיקו מדריד כדי לחזק את הקבוצה או כדי לכסות את החובות שלה. הקבוצה צמצה את החובות באופן משמעותי מיותר מ-300 מיליון יורו לפחות מ-80 מיליון יורו.

 

אתלטיקו צפויה להמשיך להכניס כספים גדולים בשוק העברות השחקנים. אנטואן גריזמן, כוכבה הצרפתי של הקבוצה, חתם על סעיף שחרור חדש בחוזהו שיעמוד כעת על 80 מיליון יורו - זה סעיף השחרור הגבוה בהיסטוריה של המועדון. הסעיף הקודם עמד על 65 מיליון יורו אבל 25 שערים בעונתו הראשונה בקבוצה העלו את מחירו, שברקע קבוצות אנגליות וגם פריז סן ז'רמן כבר הביעו בו עניין. 

 

הסכמי חסות

 

דבר נוסף שמסייע לאתלטיקו מדריד לצמצם חובות זה הסכמי החסות שהיא חתמה לאחרונה. לאתלטיקו מדריד יש הסכמי חסות עם 13 חברות מסחריות והיא במקום החמישי בלה ליגה עם לבנטה ודפורטיבו לה קורוניה. כך על פי אתר palco23.com. מהבדיקה של האתר עולה כי ברצלונה מובילה את טבלת החסויות לעונת 2015/16. לקבוצה הקטלונית יש 37 נותני חסות שונים. ריא מדריד במקום השני עם 17 חברות וחטאפה הקטנה במקום השלישי עם 17 חברות. בילבאו עם 14 חברות ולראיו ואייקנו יש רק 7 נותני חסות והיא בתחתית טבלת החסויות הספרדית.

 

קוקה-קולה היא המותג המוביל בקרב קבוצות הליגה הספרדית: ענקית המשקאות הקלים חתומה על הסכמים עם 16 מתוך 20 הקבוצות הליגה. אחריה מדורג הבנק הספרדי קאיקסה חתום עם שמונה קבוצות שונות.בחלוקה למגזרים, חברות המשקאות מובילות את רשימת ההתקשרויות של קבוצות הליגה הספרדי, עם 22 מותגים שונים בעונת 2015/16. המגזר הפיננסי עם 21 עסקאות שונות, אחת מהן היא Plus500 הישראלית שחתומה כספונסר הראשי של אתלטיקו מדריד.

.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x