$
חסויות וזכויות שידור

לה ליגה מצליחה לשדרג את הסכמי זכויות השידור שלה

הערוץ הממלכתי הספרדי TVE ישלם כ-30 מיליון יורו בשנה כדי לשדר משחקי מהליגה הספרדית הבכירה, אבל לא יוכל לשדר משחקים של הקבוצות הגדולות. בבריטניה זכויות השידור של הליגה הספרדית הבכירה נשארו אצל סקיי

שירות כלכליסט 17:1113.08.15

ערוץ הטלוויזיה הספרדי TVE רכש זכויות נוספות לשידור משחקי הליגה המקומית מהלה ליגה וגביע המלך בערוץ בחינם. במסגרת ההסכם החדש, הרשת הציבורית תשדר משחק ליגה אחד בשבוע ועוד משחק משלב הנוק אאוט בטורניר גביע המלך. הערוץ הממלכתי ישלם כ-30 מיליון יורו על הזכויות. סכום זה מצטרף ל-600 מיליון שתקבל הליגה הספרדית מטלפוניקה.

 

 

 

TVE תהיה רשאית לשדר כל משחק שלא משודר בערוצי הטלוויזיה בתשלום . במקרה של משחקי הלה ליגה, היא לא תהיה רשאית להציג משחקים של קבוצות המתחרות בטורנירים האירופיים, כולל ברצלונה, ריאל מדריד, אתלטיקט מדריד, ולנסיה וסביליה.

 

המשחק הראשון בליגה שישדר הערוץ תחת ההסכם החדש יהיה משחקה של דפורטיבו לה קורונה נגד ריאל סוסיאדד, שיתקיים ב-22 באוגוסט – יום הפתיחה של העונה. מוקדם יותר החודש, רכשו ב-TVE את הזכויות לשדר תקצירים של משחקי הלה ליגה וגביע המלך בעונה הקרובה.

 

משחקי לה ליגה. הרשת הממלכתית לתהיה רשאית לשדר כל משחק שלא משודר בערוצי הטלוויזיה בתשלום
משחקי לה ליגה. הרשת הממלכתית לתהיה רשאית לשדר כל משחק שלא משודר בערוצי הטלוויזיה בתשלום צילום: איי אף פי

 

 

סקיי זכתה בזכויות השידור של לה ליגה למשך 3 שנים  

 

בתוך כך, מכרז הזוי למכירת זכויות השידור בבריטניה למשחקי הלה ליגה הסתיים בזכייה של סקיי בחוזה לשלוש שנים. אולם היריבה BT תיארה את ההתנהגותה של מארגנת המכרז מדיה פרו כ"מחרידה למדי". ההכרזה המפתיעה לפיה סקיי האריכה את החוזה ארוך הטווח שלה עם הלה ליגה עבור 18 מיליון ליש"ט בשנה (סכום ששודרג באופן משמעותי), התקבלה על אף שהרשת נסוגה מההליך במחאה על כך שבמדיה פרו החליטו להמשיך לסיבוב שני של הצעות אף שסקיי הגישה את ההצעה הגבוהה ביותר.

 

כאשר הסוכנות הספרדית מדיה פרו, שיש לה מונטין כלקוחה בעייתית, הודיעה ל-BT כי תתחיל לעבוד על החוזה איתם, ההנחה הייתה כמובן ש-BTתזכה בזכויות במחיר מוזל. אולם מדיה פרו, שהייתה מסתבכת עם הליגה אם הייתה מאבדת את מחזיקת הזכויות הוותיקה שהגישה גם את ההצעה היקרה ביותר, פנתה שוב לסקיי וביקשה לפתוח מחדש את המשא ומתן, שהסתיים בסופו של דבר בכך שסקיי הבטיחה לעצמה את החוזה עבור סכום נמוך מהסכום שהציעה במקור.

 

BT שנודע לה רק בשלב מאוחר שסקיי חזרה למכרז, הביעו זעם על ההתנהלות של מדיה פרו.

 

בכל מקרה, בכך מנעה סקיי את ההשתלטות של BT על אחד מנכסי השידור שלה. BT הצליחה להשיג זכויות שידור רבים שפגעו בגיוון השידורים של סקיי בשנים האחרונות והעלו את מחירי זכויות השידור בבריטניה לשיאים חדשים.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x