$
חסויות וזכויות שידור

חולצות אדידס של מנצ'סטר יונייטד שברו את שיא המכירות

הרברט היינר, מנכ"ל ענקית בגדי הספורט הגרמנית חשף כי המכירות של החולצות החדשות של מנצ'סטר יונייטד שמייצרת אדידס שברו את שיא המכירות בקרוב ל-50%

שירות כלכליסט 16:2109.08.15

המכירות של החולצות החדשות של מנצ'סטר יונייטד שמייצרת אדידס שברו את שיא המכירות בקרוב ל-50%.

 

 

 

הרברט היינר, מנכ"ל ענקית בגדי הספורט הגרמנית חשף את הפרט המרשים במהלך שיחת ועידה עם אנליסטים בעקבות פרסום תוצאות הרבעון השני. אדידס חתמה על חוזה לעשר שנים בסכום שיא של 750 מיליון ליש"ט כדי להחליף את נייקי כיצרנית המדים של יונייטד.

 

המדים החדשים למשחקי בית הושקו ב-1 באוגוסט, ונראה שהחוזה כבר קוטף פירות. היינר אף הודה כי המנהלים בחברה נדהמו מהביקוש הרב.

 

חולצה של אדידס חולצה של אדידס צילום: איי אף פי

 

"בשבת שעברה התאחדנו מחדש עם מנצ'סטר יונייטד, אחת מקבוצות הכדורגל הפופולאריות והמצליחות בעולם, וחשפנו את המדים החדשים למשחקי בית", הודיע. "התגובה הראשונית הדהימה אותנו, שכן היא עקפה את הציפיות הן שלנו והן של המועדון. החנות באולד טראפורד חוותה ביקוש שיא ביום שלא מתקיים בו משחק, עלייה של קרוב ל-50% לעומת השיא הקודם".

 

היינר הוסיף כי ההזמנות דרך האינטרנט עלו פי 4 לעומת השיא הקודם. "ערוצי המסחר המקוון של מנצ'סטר יונייטד יצרו את יונייטד דירקט, והביקוש הגבוה גם פה יצר מכירות הגבוהות פי 4 מהשיא הקודם בהשקת מדים", חשף היינר.

 

הוא בירך את "הביקוש חסר התקדים" והוסיף כי השותפות הסיטונאיות של אדידס "חוו ביום שבת את יום ההשקה הגדול ביותר בהיסטוריה".

 

"ההצלחה הזו מאשרת שוב כי מנצ'סטר יונייטד אינה רק קבוצת כדורגל. עם יותר מ-650 מיליון אוהדים ברחבי העולם, מדובר ללא ספק באחד מסמלי הספורט האהודים ביותר בעולם. למועדון המיוחד הזה יש לא רק היסטוריה עשירה, אלא מוניטין להצלחה ולהפתעות".

 

אדידס מתוכננת לחשוף את המדים למשחקי החוץ ביום שלישי הקרוב.

 

בתוך כך, אדידס חשפה כי שכרה את גוגנהיים פרטנרס כדי שתבחן אפשרויות מכירה של חטיבת הגולף, שכן החברה הגרמנית שוקלת לסגת משוק שבעבר הובילה. היינר אמר כי מכירת החטיבה כולה היא אפשרות, אף שאדידס דנה בעיקר באפשרויות שעומדות בפני מותגי הבגדים אדאמס קלאב ואשוורת' המוזלים.

 

חטיבת הגולף הפסידה כסף ברבעון השני, והמכירות צנחו ב-26%, לא כולל המרת שערי חליפין. "אנחנו בהחלט רוצים לבחון את כל האפשרויות לגבי חטיבת הגולף", אמר היינר. "בשלב זה, אנחנו מדברים בעיקר על אדאמס ואשוורת'".

 

היינר מוכר יחידות על מנת להתמקד בחטיבות נעלי הריצה, כגורגל וענפי ספורט נוספים. הוא מכר לאחרונה את חטיבת נעלי ההליכה רוקפורט, וכעת חטיבת הגולף, תחום אליו נכנסה אדידס ב-1997 לאחר רכישת סלומון הצרפתית, ככל הנראה עומד למכירה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x