$
ספורט ישראלי

אחרי שנים של מאבק ציבורי: פורסמו הדו"חות הכלכליים של קבוצות ליגת העל והליגה הלאומית

כמחצית מקבוצות ליגת העל והליגה הלאומית פרסמו את הדו"חות שלהן לעונה שעברה. קבוצות שלא יפרסמו בקרוב יועמדו לדין

אוריאל דסקל 09:4906.08.15

לאחר מאבק ממושך להגברת השקיפות בכדורגל הישראלי, פרסמו היום ההתאחדות לכדורגל ומנהלת ליגת העל בכדורגל את הדו"חות הכלכליים לעונת 2014/15. הדו"חות עצמם אולי לא מלאים, אך מדובר בצעד חשוב עבור קבוצות הכדורגל, שלמרות שנהנות מהכנסות ציבוריות רבות, סירבו עד כה לפרסם את המספרים החשובים שלהן.

 

 

 

את הדו"חות שהתפרסמו באתר ההתאחדות - ניתן לראות כאן 

 

למרות הצעד החיובי, רק מחצית מקבוצות ליגת העל והליגה הלאומית פרסמו את הדו"חות כפי שהתחייבו בעבר.

 

שחקני מכבי תל אביב שחקני מכבי תל אביב צילום: יובל חן

 

בהתאחדות לכדורגל רמזו שבקרוב יתחילו להעניש קבוצות שלא יפרסמו את הדו"חות שלהן לאחר שיעמידו אותן לדין. ממנהלת הליגה מסרו שהם מקווים שפרסום הדו"חות היום ידרבן את הקבוצות האחרות לפרסם את הדו"חות שלהן בהקדם האפשרי.

 

בכל מקרה, ארון היציע - ארגון האוהדים של ישראל - הגיש עתירה לבית כדי לקבל את הדו"חות המלאים ושל כל הקבוצות.

 

מה ניתן ללמוד מהדו"חות הקיימים כרגע? מספר דברים. למשל, שמכבי נתניה בהפסד של יותר מ-10 מיליון שקל - והפסד מצטבר של יותר מ-50 מיליון שקל בשנים האחרונות. שקריית שמונה קיבלה כ-7.2 מיליון שקל מאיזי שרצקי והכניסה כ-5 מיליון שקל ממכירת שחקנים ושתקציבה עומד על כ-25 מיליון שקל. שמכבי פתח תקווה רווחית בזכות הכנסות של יותר מ-6 מיליון שקל ממכירת שחקנים - כולל עומר דמארי. כמו כן, על פי הדו"חות, למכבי פתח תקווה אין בעלים ולחברי העמותה (בעלי עניין) יש יתרת זכות של 805 אלף שקל. כמו כן, הפועל חיפה בהפסדים מצטברים (חובות) של 34 מיליון שקל - כנראה, הלוואות בעלים מיואב כץ.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x