$
רכישות

קבוצות הפרמיירליג כבר הוציאו הקיץ 500 מיליון ליש"ט על שחקנים

בקיץ שעבר הוציאו 20 קבוצות הפרמיירליג 835 מיליון ליש"ט על רכישת שחקנים. ראחים סטרלינג, שנרכש בכ-44 מיליון ליש"ט על ידי מנצ'סטר סיטי, הוא העברה היקרה ביותר

שירות כלכליסט 12:0404.08.15

הוצאות ליגת הפרמיירליג על רכישת השחקנים הגיעו כבר ליותר מ-500 מיליון ליש"ט - ארבע שבועות לסגירת חלון העברות הקייצי. בעונה שעברה כולה הוציאו 20 קבוצות הפרמיירליג הוציא סכום של כ-835 מיליון ליש"ט על רכישת שחקנים כך שאנחנו בדרך לשיא חדש.

  

 

 

ראחים סטרלינג. הסכומים ימשיכו לעלות ראחים סטרלינג. הסכומים ימשיכו לעלות צילום: איי אף פי

 

ראחים סטרלינג, שנרכש בכ-44 מיליון ליש"ט על ידי מנצ'סטר סיטי, הוא העברה היקרה ביותר בקיץ האנגלי הנוכחי. לפי דלויט, ענקית החשבונאות, הסכום צפוי לגדול עוד יותר וזאת בעקבות הידיעה של קבוצות כי הן יכולות להשקיע סכומי שיא ברכישת שחקנים בעקבות הסכם זכויות השידור החדש שמ-2016/17 יעלה את ההכנסה השנתית מזכויות שידור מ-3.018 מיליארד ליש"ט ל-5.136 מיליארד ליש"ט.

 

כמו כן, צפויות עוד כמה החתמות גדולות. לואי ואן חאל, מנג'ר מנצ'סטר יונייטד, הבטיח "הפתעה" ורכישת חלוץ בסכום גבוה (ככל הנראה פדרו מברצלונה). בעוד שצ'לסי רודפת כעת אחרי בלם אברטון הצעיר, ג'ון סטונס, וכבר הציעה עבורו 26 מיליון ליש"ט, שנדחו על ידי אברטון. רוב ווילסון, מומחה לעסקי ספורט מאוניברסיטת שפילד, טוען שבעונה שעברה, כולל שוק העברות החורפי, הוציאו הקבוצות 965 מיליון ליש"ט ושבקרוב ישברו עוד שיאי העברות. "הכסף מזכויות השידור מהפרמיירליג הוא לא הכסף היחיד שגדל", הסביר ווילסון. "עכשיו, אחרי ש-BT נכנסו לשוק הצ'מפיונס ליג, ההכנסות של קבוצות הליגה האנגלית מזכויות השידור של ליגת האלופות יעלו לשיאים חדשים.

 

לפי החישובים, אסטון וילה, קבוצה לא עשירה במיוחד, כבר הוציאה סכום גדול יותר הקיץ מאשר כל קבוצות הליגה ההולנדית, שהיא אחת מ-10 הליגות המכניסות ביותר באירופה. זהו נתון שעשוי ללמד את הטירוף בפרמיירליג.

 

חלון העברות הקייצי יסגר ב-1 בספטמבר.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x