$
ספורט עולמי

הספורט יכול להוביל את השלב הבא באבולוציה האנושית

האנושות כולה עומדת בפתח עידן חדש, של התערבות ביוטכנולוגית ישירה בחיים שלהם. הספורט המקצועני יכול להיות בחזית המהפכה הזו על ידי חיבוק של הסימום הגנטי ולא במאבק נגדו

אוריאל דסקל 12:1902.08.15

בפברואר השנה מדענים באוניברסיטת דיוק גידלו שריר מתפקד במעבדה וחיברו אותו לרגל של עכבר חי. השריר, שפותח על ידי קבוצת מדענים מאיטליה, בריטניה וגם ישראל, גדל בצלחת פטרי על רקמת שריר ובזכות תאים שנקראים מיזוגיובלאסטס (mesoangioblast). המדענים גם החליפו רקמות שריר פגועות עם השריר שפותח במעבדה. השריר החדש של העכבר בריא ונראה נורמלי לחלוטין.

 

 

 

שלט מחאה נגד סמים בספורט בטור דה פראנס. 65% מהרוכבים בזמנו של לאנס ארמסטרונג השתמשו בסמים ממריצים שלט מחאה נגד סמים בספורט בטור דה פראנס. 65% מהרוכבים בזמנו של לאנס ארמסטרונג השתמשו בסמים ממריצים צילום: איי פי

 

הגילוי עשוי לסייע לאנשים שוסבלים מבעיות שרירים כגון ניוון שרירים והוא צעד חשוב ברפואה בעיקר בגלל שאפשר להחליף שרירים למטופל עם התאים שלו עצמו - וככה למנוע את כל עניין הדחייה הטבעית של גוף זר. בזכות פיתוחים ומחקרים כאלו, אנשים עם ניווני שרירים יוכלו לחיות חיים נורמלים עם שרירים חדשים שפותחו מהתאים שלהם עצמם. די מדהים. אגב, המחקר הזה הוא רק המשך למחקר באוניברסיטת פנסילבניה בו מדענים הצליחו להעביר שינויים גנטיים בשריר דרך וירוסים ששונו למעון מטרה זו. כלומר, אם הגנטיקה שלך בעייתית, עובדים היום על האפשרות לשנות אותה.

 

הטכנולוגיה הביו-מכנית מפתחת את הזן האנושי ומדענים כבר קוראים לזה שלב חדש באבולוציה. בטווח הארוך, הטכנולוגיה הזו עשויה להאריך את חיינו בחידוש תאים, להגדיל את היכולות האינטלגטיות שלנו ולמנוע הזדקנות. יש מדענים שמאמינים שכבר נולד האדם שיחייה 1,000 שנה.

 

ההתפתחויות הללו גם בעלות השפעה על הספורט. בזכות טכנולוגיות ביו-מכניות והבנת הגנטיקה האנושית, אתלטים יכולים לטפל בשרירים שלהם עם התאים שלהם עצמם, לשנות את השרירים שלהם ואפילו להחליף את השרירים שלהם. בעולם הספורט מדברים על "סימום גנטי" כבר יותר מעשור אבל יותר מתמיד, נראה שהמציאות הזאת כבר כאן.

 

בעברית - ספורטאים יוכלו להשתמש בגנטיקה שלהם עצמם כדי לסמם את עצמם ולשפר את הביצועים שלהם. ואי אפשר יהיה לעלות על זה. למה? כי זו הגנטיקה שלהם.

 

האמת, כשברקע ישנם גילויים מסעירים בכל הקשור לסימום שיטתי של אתלטים, אלו חדשות טובות. הטכנולוגיות הללו, שמשפרות את חייהם של חולים רבים ועשויות לפתח את האנושות כולה, הרבה פחות מסוכנות מסטריאודים "אולד סקול" שספורטאים רבים השתמשו בהם ומתו בגללם.

 

הערכות הן שכבר כיום יש "מירוץ חימוש" סודי בין מעבדות. ספורטאים הם עכברי המעבדות כבר שנים. וייתכן מאוד שלא רק שליש מהמדליות נלקחו על ידי ספורטאים מסוממים אלא הרבה יותר - על ידי ספורטאים שנהנים מ"סימום" ברמה הגבוהה ביותר, שמשנה את הגנטיקה שלהם ומשפרת אותם כבני אדם וספורטאים.

 

אנחנו עומדים כיום בפני הזדמנות פז לפתוח את הכל. לשים את הכל על השולחן. לאפשר לכל ספורטאי/ת לחשוף את הסמים שהוא או היא משתמשים בהם. את הסמים המסוכנים צריך להחליף בתרופות שמסייעות לספורטאים להפוך לטובים יותר במסגרת שיפור האנושות כולה. סמים ממריצים צריכים להיות לא חוקיים רק אם הם מסכנים את חיי האתלט, אם הסמים כיום לא מסוכנים אז אין שום סיבה שלא נאפשר שימוש בהם.

 

אם כל ספורטאי יחשוף בדיוק באיזה סם הוא משתמש ובזכות איזו מעבדה הוא מצטיין, אפשר יהיה גם להעריך ולאמוד את ההישגים של אותו ספורטאי - כפי שאנחנו מעריכים ושופטים הישגים של נהגי פורמולה 1 שמצליחים בתחומם למרות מכוניות פחות משוכללות מאשר של היריבים שלהם. כעת, המלחמה בסמים הממריצים הללו פשוט פוגעת בספורטאים ובזוכים בתחרויות.

 

לאנס ארמסטרונג היה "רמאי" אבל בזמנו יותר מ-65% מהרוכבים השתמשו באותם סמים כמוהו - כולל המתחרים הישירים. אז האם הוא באמת "רמאי"? אם כולם רמאים, אז מי שמנצח הוא הרמאי הכי טוב או המתחרה הכי טוב?

 

האנושות כולה עומדת בפתח עידן חדש, של התערבות ביוטכנולוגית ישירה בחיים שלהם. הספורט המקצועני יכול להיות בחזית המהפכה-אבולוציה הזו על ידי חיבוק של הסימום הגנטי ולא במאבק נגדו.

 

בסופו של יום, אם כל ספורטאי בעולם ישתמש ב"סם גנטי ממריץ", כגון בוני שרירי גנטיים, אז אלו עם היכולות האנושיות החזקות, נחישות, מוסר עבודה ומנטליות של ווינרים, ינצחו. כך הספורט יהפוך, באופן הטהור ביותר, למאבק בין יכולות אנושיות ולא מעבדות סודיות. וזה כל העניין של הספורט, לא?

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x