$
ספורט ופוליטיקה

דנמרק אסרה על ברצלונה לפתוח אקדמיה בשטחה

ברצלונה, שהושעתה לשנה משימוש בחלון העברות לאחר שהואשמה בהפרת החוקים של פיפ"א על העברת קטינים, נחסמה גם על ידי התאחדות הכדורגל הדנית

שירות כלכליסט 15:5314.07.15

ברצלונה, שהושעתה לשנה משימוש בחלון העברות לאחר שהואשמה בהפרת החוקים של פיפ"א על העברת קטינים, נחסמה גם על ידי התאחדות הכדורגל הדנית (DBU), שאסרה עליה להקים אקדמיית נוער בדנמרק.

 

 

 

 

ילדים אוהדי ברצלונה. לא בדנמרק ילדים אוהדי ברצלונה. לא בדנמרק צילום: ראובן שוורץ

 

בשנה שעברה ברצלונה הודיעה כי בכוונתה להקים אקדמיה בבלרופ, מחוץ לקופנהגן, כמו אקדמיות דומות שהקים המועדון במדינות אחרות, אולם התכנית נתקלה בהתנגדות מצד ההתאחדות הדנית, שטענה כי החוקים הנוגעים להגנה על שחקנים קטינים מופרים ובנוסף, האקדמיה תפגע בקבוצות הדניות. ההתאחדות התנגדה בעיקר לרעיון שהאקדמיה תקבל ילדים כבר מגיל 6.

 

לרוע מזלה של ברצלונה, לפי החוקים של אופ"א, היא זקוקה לאישור מהפדרציה של המדינה המארחת כדי להמשיך בתכניות.

 

פגישה בין נציגי אופ"א, ברצלונה וההתאחדות הדנית, הסתיימה בהצהרה משותפת שכל הצדדים ינסו לסדר את מערכות היחסים. סטין יורגנסן, דובר הפדרציה הדנית: "ניהלנו דיון טוב ובונה עם ברצלונה והגענו למסקנה שהאקדמיה לא תיפתח כמתוכנן".

 

אולם, יורגנסן הוסיף כי ההתאחדות וברצלונה יבחנו דרך לארגן "פעילויות כדורגל משותפות בעתיד הקרוב".

 

על אף הפרות חוזרות ונשנות של חוקי פיפ"א שנועדו למנוע הרחקת ילדים מהמשפחות שלהם לצרכי אימון במדינות אחרות, העונש שהוטל התגלה כחסר משמעות כיוון שברצלונה ערערה, ועד לשימוע בעניין היא תוכל להמשיך ולחזק את ההרכב שלה.

 

באתר האינטרנט של המועדון, כתוב כי תכניות ההתרחבות של FCB Escola "אינן ניתנות לעצירה". בשלב זה ישנם "14 בתי ספר לכדורגל ביותר מ-50 מדינות ברחבי העולם".

 

" FCB Escola עובדת על פי דגם ברור ביותר שנועד להשיג מטרה ברורה גם כן: מודל ייחודי שמבוסס על יצירת פילוסופיה תוקפת שתתחיל מהקבוצות באקדמיה ותטפס עד להרכב הראשון. האימונים כוללים החדרת ערכי הקבוצה כמו ענווה, עבודה קשה, שאפתנות ועבודת צוות. המטרה היא לעזור לצעירים לשפר את כישורי הכדורגל שלהם ולקדם את המגורים ביחד של אנשים מתרבויות ולאומים שונים, שכולם חולקים אהבה לכדורגל ולברצלונה".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x