$
אירועי ספורט

רוסיה 2018: מעמד הכדורגל בשפל כל הזמנים

בעוד רוסיה מתכוננת לאירוח המונדיאל ב-2018, הפופולאריות של המשחק במדינה בשפל. 73% מהרוסים "אדישים" כלפי כדורגל

שירות כלכליסט 15:5412.07.15

בעוד רוסיה מתכוננת לאירוח המונדיאל ב-2018, הפופולאריות של המשחק במדינה בשפל. על פי נתונים שפרסמה בשבוע שעבר חברת הסקרים הממשלתית VTsIOM, 73% מהרוסים אמרו כי הם "אדישים" לכדורגל, השיעור הגבוה ביותר עד כה. הנתון עמד על 43% לפני 10 שנים.

 

 

 

8% בלבד מהרוסים אמרו כי הם אוהדי כדורגל שרופים, חצי לעומת 16% בסקר לפני המונדיאל בשנה שעברה.

 

שר הספורט ויטאלי מוטקו, מתאם ההכנות של רוסיה, טען כי הפופולאריות הנמוכה של הכדורגל נגרמה בשל "השערוריות הרבות", ליגה מקומית לא מעניינת וביצועים חלשים מצד הנבחרת הלאומית. "העניין בכדורגל אינו גבוה בשלב הזה", אמר לסוכנות החדשות הממשלתית Tass.

 

בעונה שעברה, הנוכחות המגרשים במשחקי הפרמיירליג הרוסית נפלה לשפל של 19 שנים – ממוצע של 10 אלף צופים למשחק. מנהלי הליגה טוענים כי הירידה הזו במספר הצופים היא זמנית, כתוצאה מסגירתם של כמה מהאצטדיונים בשל שיפוצים לקראת המונדיאל.

 

אצטדיון קזאן אצטדיון קזאן צילום: רויטרס

 

בסקר השתתפו 1,600 אנשים והוא נערך בין התאריכים 20-21 ביוני, עם סטיית תקן של 3.5%.

  

שיעור הרוסים שאמרו שהם אדישים לכדורגל טיפס בחדות ביוני – 73% בסקר האחרון מ-53% בסקר שנערך בתאריכים 6-7 ביוני. השינוי הזה עשוי לנבוע מההפסד של נבחרת רוסיה 1-0 לאוסטריה, שפגע בסיכויים שלה להעפיל לטורניר יורו 2016.

 

רוסיה מדורגת שלישית בבית שלה אחרי אוסטריה ושבדיה, וכרגע אינה במקום ממנו מעפילים אוטומטית לטורניר.

 

הכיסוי התקשורתי של הכדורגל ברוסיה עוסק בכל מה שלא כדורגל, כולל מריבות בתוך התאחדות הכדורגל של רוסיה, שסובלת מחובות ולא שילמה למאמן הנבחרת פאביו קאפלו משכורת.

 

על פי נתוני הסקר האחרון, 53% מהמשתתפים אמרו כי הם אינם תומכים בהמשך כהונתו של המאמן האיטלקי , לעומת 19% שתומכים. רוסיה ניצחה רק בשניים מ-10 המשחקים האחרונים שלה.

 

התאחדות הכדורגל הרוסית מתנהלת כעת ללא מנהיג, לאחר שהנשיא ניקולאי טולסטוי נאלץ להתפטר במאי בעקבות סכסוך פיננסי. מוטקו מסר כי הוא שוקל לרוץ לתפקיד.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x