$
אירועי ספורט

אופ"א מכרה ל-EBU את זכויות השידור ליורו 2016

עפ"י ההסכם, רשויות השידור הציבוריות ב-26 המדינות ישדרו את המשחקים של טורניר היורו הבא בשידור חי בבלעדיות בכל הפלטפורמות, כולל בסלולר, באינטרנט, בטלוויזיה וברדיו

שירות כלכליסט 12:5728.06.15

איגוד השידור האירופי (EBU) חתם על הסכם עם אופ"א עבור זכויות השידור הבלעדיות לטורניר יורו 2016 ב-26 מדינות ביבשת.

 

 

 

סופר ויקטור. המאסקוט של יורו 2016 סופר ויקטור. המאסקוט של יורו 2016 צילום: איי אף פי

 

על פי ההסכם, רשויות השידור הציבוריות ב-26 המדינות ישדרו את המשחקים של טורניר היורו הבא בשידור חי בבלעדיות בכל הפלטפורמות, כולל בטלפונים הניידים, באינטרנט, בטלוויזיה וברדיו. לא נחשפו הפרטים הפיננסים של ההסכם. חוזה הזכויות כולל שידור של 23 משחקים לפחות בכל מדינה. המדינות הנכללות בהסכם הן: ארמניה, אוסטריה, אזרבייג'ן, בלרוס, בלגיה, בוסניה והרצגובינה, בולגריה, קרואטיה, קפריסין, צ'כיה, אסטוניה, מקדוניה, גיאורגיה, הונגריה, לטביה, ליכטנשטיין, ליטא, מלטה, מולדובה, מונטנגרו, פורטוגל, אירלנד, סרביה, סלובקיה, סלובניה, שוויץ וגם ישראל.

 

ההסכם אינו כולל את הזכויות בגרמניה, צרפת, בריטניה, איטליה וספרד, שבהן זכויות השידור נמכרות באופן נפרד על ידי אופ"א לערוצי השידור הלאומיים.

 

"העסקה הזו תספק כיסוי בחינם של הטורניר ברחבי אירופה", מסר גאי לורן אפשטיין, מנהל השיווק של האירועים של אופ"א. "שיתוף הפעולה עם חברי איגוד השידור האירופי יעזור לקדם את טורניר יורו 2016 במדינות הרלוונטיות, וזו התפתחות חיובית מבחינת החשיפה של נבחרות הכדורגל האירופיות".

 

בינתיים, ישנה דרישה חסרת תקדים בקרב אוהדי הכדורגל ברחבי העולם למשחקי יורו 2016, שייערכו בקיץ הבא בצרפת: במהלך החודש האחרון, בו אופ"א פתחה את האפשרות להגשת בקשות לרכישת כרטיסים - נרשמו 3.7 מיליון בקשות לכרטיסים. גדול פי ארבעה מההיצע. 

 

ז'אק לאמברט, ראש הוועדה המארגנת של הטורניר, אמר לסוכנות הידיעות AFP כי מרבית הבקשות הוגשו לרכישת הכרטיסים הזולים ביותר - שיעלו 25 יורו בלבד. המחירים הללו זמינים ל-43 מתוך 51 משחקי הטורניר. על מנת להגדיל את הסיכויים לזכות בהגרלה שתעניק לזוכים אופציה לרכישת כרטיסים - מציע לאמברט לאוהדים לבקש לקנות את הכרטיסים מהקטגוריות היוקרתיות יותר.

 

בסך הכל הגישו תושבים של 200 מדינות שונות מרחבי העולם בקשות לרכישת כרטיסים, אך באופן טבעי מרבית הבקשות הן מצרפת המארחת (55%).

 

אופ"א הקצתה 1.8 מיליון כרטיסים לציבור הרחב (שיכול, כאמור, להירשם כבר בשלב זה להגרלת הרכישה) ולאוהדי הנבחרות שיעפילו לטורניר (שיקבלו את הנתח שלהם דרך ההתאחדויות המקומיות, לאחר שיסתיימו שלבי המוקדמות), מתוך 2.5 מיליון כרטיסים בסך הכל הזמינים ליורו 2016. היתר יחולקו כהזמנות לעובדי אופ"א, הוועדה המארגנת הצרפתית של הטורניר, ספונסרים של הטורניר, זכייני שידורים וכו'.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x