$
חסויות וזכויות שידור

ברצלונה תמכור לבדה את שידורי המשחקים שלה בחו"ל

ליגת הכדורגל הספרדית, לה ליגה, מתכוונת להציע לערוצי שידור בינלאומיים לרכוש את זכויות השידור של משחקי הליגה בעונה הבאה, אך החבילה המוצעת לא תכלול את האלופה ברצלונה ושלוש קבוצות נוספות

שירות כלכליסט 14:2825.06.15

ליגת הכדורגל הספרדית, לה ליגה, מתכוונת להציע לערוצי שידור בינלאומיים לרכוש את זכויות השידור של משחקי הליגה בעונה הבאה, אך החבילה המוצעת לא תכלול את האלופה ברצלונה ושלוש קבוצות נוספות.  

 

 

 

אתלטיקו מדריד נגד מסי. ברצלונה, אלופת אירופה, הסכימה בפברואר למכור את זכויות השידור של המשחקים שלה בעונה הבאה לענקית הטלקום הספרדית טלפוניקה, ובכך סיימה שותפות אורכת שנים עם מדיהפרו. אתלטיקו מדריד נגד מסי. ברצלונה, אלופת אירופה, הסכימה בפברואר למכור את זכויות השידור של המשחקים שלה בעונה הבאה לענקית הטלקום הספרדית טלפוניקה, ובכך סיימה שותפות אורכת שנים עם מדיהפרו. צילום: איי פי

 

38 מתוך 42 הקבוצות המשחקות בשתי הליגות הבכירות של ספרד הצטרפו לליגה, שמינתה את רשת מדיהפרו (Mediapro) הספרדית לשמש כסוכנת שלה בניהול המשא ומתן עם הצדדים המעוניינים. אולם ברצלונה, אספניול, סלטה ויגו וריאל סוסיאדד, לא יכללו בהסכם שיושג.

 

ברצלונה, אלופת אירופה, הסכימה בפברואר למכור את זכויות השידור של המשחקים שלה בעונה הבאה לענקית הטלקום הספרדית טלפוניקה, ובכך סיימה שותפות אורכת שנים עם מדיהפרו.

 

לאספניול, סלטה ויגה וריאל סוסיאדד יש גם חוזים עם טלפוניקה ולכן לא יכללו בחבילה של מדיהפרו, כך אישר דובר של הליגה ביום רביעי. בתקשורת הספרדית דיווחו שריאל מדריד מכרה את הזכויות הבינלאומיות עבור המשחקים שלה בעונה הבאה למיקרוסופט. אולם דובר של ענקית הטכנולוגיה אמר ביום רביעי לסוכנות רויטרס כי ההסכם בין השתיים אינו כולל זכויות אודיו – ויזואליות. מריאל לא התקבלה תגובה.

 

המאמצים של לה ליגה לרכז את מכירת זכויות השידור הבינלאומיות לעונה הבאה, מהווים צעד ראשון להשגת מערכת ריכוזית שלמה של מכירת הזכויות, זאת בהתאם לחוק שאושר בממשלה הספרדית בסוף אפריל.

 

המערכת החדשה אמורה להיכנס לתוקף החל מעונת 2016-17, ובכך תסתיים המערכת הנוכחית לפיה הזכויות נמכרות על ידי כל קבוצה באופן אישי. השינוי צפוי להוביל לעלייה משמעותית במחירים. אולם, הניסיון לשווק משחקים לערוצים זרים בלי ברצלונה והכוכבים שלה כמו ליאו מסי וניימאר, יוביל ככל הנראה לירידה בהכנסות שיתחלקו בין שאר 38 הקבוצות.

 

הערוצים שירצו לשדר את המשחקים בעונה הבאה יצטרכו להגיע להסכם אחד עם מדיהפרו ולה ליגה ולהסכם נוסף על שאר המשחקים עם טלפוניקה. "במקרה שלה ליגה לא תחזיק בכל זכויות השידור עבור עונת 2015-16, הסכום שיועבר לקבוצות שהיא מחזיקה בזכויות שלהן יהיה נתון למשא ומתן", נמסר בהצהרה שפרסמה הליגה ביום שני.

 

נשיא הלה ליגה חאבייר טבאס אמר בשבוע שעבר כי הוא מקווה שניתן יהיה להגיע להסכם עם ברצלונה ושלוש הקבוצות הנוספות "בימים הקרובים".
בטל שלח
    לכל התגובות
    x