$
חסויות וזכויות שידור

ספרד: מכירת זכויות שידור קולקטיבית תתחיל הקיץ

מנהלת הליגה הספרדית, LFP חתמה על על הסכם עם מדיה פרו, שיוביל לכך שמדיניות ריכוז זכויות השידור תתקדם ליישום כבר הקיץ

שירות כלכליסט 14:3324.06.15

מנהלת הליגה הספרדית, LFP חתמה על הסכם עם מדיה פרו, שיוביל לכך שמדיניות ריכוז זכויות השידור תתקדם ליישום כבר הקיץ.

 

 

ברצלונה נגד ריאל מדריד. ההערכה היא כי לפי המודל החדש, זכויות השידור ללה ליגה יגרפו מעל מיליארד יורו, כשהזכויות המקומיות יהוו בסביבות 690 מיליון יורו. ברצלונה נגד ריאל מדריד. ההערכה היא כי לפי המודל החדש, זכויות השידור ללה ליגה יגרפו מעל מיליארד יורו, כשהזכויות המקומיות יהוו בסביבות 690 מיליון יורו. צילום: אימג'סנק, Gettyimages

 

על פי העיתון הספרדי מארקה, מדיה פרו הסכימה לשחרר 37 קבוצות בשתי הליגות הבכירות מחוזי הזכויות שלהן החל מהעונה הבאה. בתמורה, הסוכנות זכתה בחוזה שיהפוך אותה לנציגת הזכויות העולמיות של הליגה למשך חמש שנים החל מעונת 2015-16 ועד לעונת 2019-20.

 

מודל הזכויות המרוכז החדש של ספרד אמור להיכנס לתוקף בקיץ הבא, זאת לאחר שהממשלה הספרדית אישרה במאי צו מלכותי שמחייב מכירה קולקטיבית של הזכויות. עם זאת, ההחלטה להאיץ את יישום החקיקה התקבלה באסיפה של הליגה בשבוע שעבר.

 

ההערכה היא כי לפי המודל החדש, זכויות השידור ללה ליגה יגרפו מעל מיליארד יורו, כשהזכויות המקומיות יהוו בסביבות 690 מיליון יורו.

 

מדיה פרו פתחה ביום שישי שעבר את המכרז למחזור הבא של שלוש שנים עד 2018 במדינות נבחרות. המכרז עבור הזכויות המקומיות אמור להתחיל מאוחר יותר החודש.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x