$
חסויות וזכויות שידור

יונדאי תעניק חסות ל-NFL בשווי של כ-25 מיליון דולר בעונה

יצרנית הרכב הדרום קוריאנית תחליף את ג'נרל מוטורס, שסיימה את ההתקשרות שלה עם ליגת הספורט הנצפית ביותר בארה"ב - אחרי 14 שנה

שירות כלכליסט 17:4523.06.15

יונדאי מוטורס קרובה לחתימה על חוזה ספונסרשיפ ענק עם ה-NFL, כך על פי שני אנשים המקורבים לנושא וביקשו להישאר בעילום שם. יצרנית הרכב הדרום קוריאנית תחליף את ג'נרל מוטורס, שסיימה את ההתקשרות שלה עם ליגת הספורט הנצפית ביותר בארה"ב בעונה האחרונה לאחר שהחזיקה בזכויות מאז 2001.  

 

 

 

נהג המירוצים של שברולט, דייל ארנהרדט ג'וניור עם פוטבול.  מערכת יחסים שהחלה ב-2001 נהג המירוצים של שברולט, דייל ארנהרדט ג'וניור עם פוטבול. מערכת יחסים שהחלה ב-2001 צילום: איי פי

 

דובר ליגת הפוטבול ג'ואנה הנטר לא הגיבה על הידיעה, בעוד שכריס הוספורד, דובר החטיבה האמריקאית של יונדאי אמר כי החברה מנהלת מגעים סדירים עם ארגוני ספורט, "אך איני יכול לאשר דבר בשלב זה".

 

ג'נרל מוטורס, שהשיקה את מותג GMC באמצעות החיבור שלה עם ה-NFL, שילמה מעל 25 מיליון דולר בשנה, לא כולל רכישת זמני אוויר לשידור פרסומות, כך לפי אחד המקורבים.

 

לקיה, החברה הבת של היונדאי יש חוזה עם ה-NBA. ליונדאי יש חוזה ספונסרשיפ עם פיפ"א מוכת השערוריות, והיא פעילה בשיווק בספורט מכללות באמצעות השותפות שלה עם חטיבת המכללות של IMG.

 

החוזה עם ה-NFL מגיע לאחר שיונדאי וקיה רשמו ירידה במכירות העולמיות בחמשת החודשים הראשונים של השנה, על רקע שערי המט"ח שפגעו ביכולת של החברות להתחרות נגד יריבות זרות כמו טויוטה היפנית.

 

נתח השוק של היונדאי בארה"ב נפל השנה ל-4.3% מ-4.4% בשנה שעברה, כך על פי חברת המחקר Autodata Corp, לאחר שהצמיחה של 2.2% במכירות לא עמדה בקצב הצמיחה של שאר התעשייה.

 

התחזקו הוון הקוריאני לעומת היחלשות הין העניקה ליריבות היפניות יתרון תחרותי בשווקים הזרים.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x