$
אירועי ספורט

מונדיאל הנשים ממשיך לנפץ שיאים

טורניר גביע העולם בכדורגל לנשים שמתקיים בקנדה מצליח לשבור שיאים, שמצביעים על כך שהתקווה להגדלת הפרופיל העולמי של משחק הנשים הופכת למציאות

שירות כלכליסט 18:2421.06.15

טורניר גביע העולם בכדורגל לנשים שמתקיים בקנדה מצליח לשבור שיאים, שמצביעים על כך שהתקווה להגדלת הפרופיל העולמי של משחק הנשים הופכת למציאות.

 

שחקניות נבחרת גרמניה. נרשמה עלייה כוללת של 56% בנתוני הצפייה הממוצעת עבור המונדיאל הנוכחי לעומת הטורניר הקודם שנערך ב-2011 שחקניות נבחרת גרמניה. נרשמה עלייה כוללת של 56% בנתוני הצפייה הממוצעת עבור המונדיאל הנוכחי לעומת הטורניר הקודם שנערך ב-2011 צילום: איי אף פי

 

בארה"ב, מספר שיא של 4.5 מיליון צופים עקבו אחד המשחק בין נבחרות ארה"ב ושבדיה, ושברו את השיא הקודם של מספר צופים במשחק בשלב הבתים בטורניר הנשים.

 

בשיאו הרייטינג טיפס ל-6.4 מיליון צופים. שלושה משחקי נשים בלבד זכו לרייטינג גבוה יותר, כולם של הנבחרת האמריקאית.

 

נרשמה עלייה כוללת של 56% בנתוני הצפייה הממוצעת עבור המונדיאל הנוכחי לעומת הטורניר הקודם שנערך ב-2011. לשם השוואה, גמר ליגת האלופות ב-2011 משך 2.6 מיליון צופים כששודר באותה הרשת, פוקס.

 

בקנדה נרשמו תוצאות זהות. המשחק של נבחרת קנדה נגד נבחרת ניו זילנד משך 2.3 מיליון צופים, ושבר את השיא המקומי עבור כל משחק במונדיאל הנשים.

 

בצרפת נשבר גם כן שיא הצפייה במדינה לאחר ש-2.2 מילון צופים עקבו אחר המשחק של הנבחרת הלאומית נגד מקסיקו, בעוד שביפן 6.1 מיליון אנשים צפו במשחק נגד קמרון. רק הגמר של 2011 משך יותר צופים במדינה.

 

בנוסף, בסין נרשמה עלייה במספר הצופים לעומת הטורניר של 2011 והמשחקים של נבחרת גרמניה בראש טבלת הצפייה היומית במדינה.

 

נתוני הצפייה אינם היחידים שעלו, גם חלה עלייה במספר הגולשים בערוץ מונדיאל הנשים באתר של פיפ"א. האתר נהנה מ-9.8 מיליון מבקרים ייחודיים, המייצגים עלייה של 77% במספר הכניסות היומיות לעומת 2011.

 

בפייסבוק, מספר העוקבים אחרי העמוד המוקדש לטורניר טיפס ב-64%, בעוד שנרשמה עלייה של 15% במספר העוקבים אחר פיפ"א באינסטגרם, ו-53% יותר בטוויטר - @FIFAWWC.

 

התיאבון ההולך וגדל לכדורגל נשים בא לידי ביטוי במדינה המארחת עצמה. מספר הצופים במגרשים הגיע עד כה ל-885,369, שהוא ממוצע של 24,594 למשחק.

 

מעבר לכך, 53,058 הצופים במשחק הכפול – ניו זילנד נגד הולנד וקנדה נגד סין, קבעו שיא חדש עבור מספר הצופים במשחק נבחרת קנדית בבית.

 

הנתונים האלה צפויים רק להמשיך ולהשתפר. הכרטיסים למשחקי רבע הגמר הולכים ואוזלים והכרטיסים לגמר נחטפו כבר.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x