$
ספורט ופוליטיקה

סגן נשיא פיפ"א לשעבר קיבל 30 מיליון יורו מקטאר

ריקרדו טשיירה, לשעבר נשיא התאחדות הכדורגל של ברזיל וסגן נשיא פיפ"א, המואשם בברזיל בחשד להלבנת הון והעלמת מס, מקושר כעת גם לתשלומים מקטאר, שנתגלו בחשבון בנק הנושא את שמו

שירות כלכליסט 15:2417.06.15

ריקרדו טשיירה, לשעבר נשיא התאחדות הכדורגל של ברזיל וסגן נשיא פיפ"א, המואשם בברזיל בחשד להלבנת הון והעלמת מס, מקושר כעת גם לתשלומים מקטאר, שנתגלו בחשבון בנק הנושא את שמו. התשלומים עומדים על 30 מיליון יורו והתגלו בחשבון בנק במונאקו שנפתח שנתיים לאחר שקטאר נבחרה לארח את מונדיאל 2022.

 

 

 

ריקרדו טשיירה. עזב את ההתאחדות לכדורגל בברזיל בגלל פרשיות שחיתות ריקרדו טשיירה. עזב את ההתאחדות לכדורגל בברזיל בגלל פרשיות שחיתות צילום: רויטרס

 

הכסף לא הועבר מהצוות הקטארי שהגיש את הצעת האירוח ל-2022, אלא על פי החשד, הוא הועבר מחברת בנייה שהייתה צפויה להרוויח מבחירה בקטאר. לטענתו של טשיירה, הכסף שבחשבון הגיע מברזיל. פרטי החשבון הועברו למשטרת ברזיל לאחר ששופט חוקר במונאקו נכנס לחשבון והעביר את הממצאים.

 

שמו של טשיירה עלה גם בחקירת משחקי הידידות של נבחרת ברזיל שמומנו על ידי נייקי. המשטרה השוויצרית פשטה על משרדי חברת קנטארו שהחזיקה בזכויות המסחריות למשחקים.

 

טשיירה הכחיש כי הקול שלו נקנה. "הצבעתי בעד קטאר, אבל לא הרווחתי פני עבור זה", הצהיר.

 

טשיירה כיהן כנשיא ההתאחדות של ברזיל (CBF) ונחשב לאחד האנשים המשפיעים ביותר בעולם הכדורגל, הוא אף עמד בשלב מסוים בראש הוועדה המארגנת של המונדיאל בברזיל, אולם במרץ 2012 הוא נאלץ להתפטר, לטענתו בשל מצבו הבריאותי. חשדות בנוגע להתנהלותו הפיננסית חגים מעליו כבר זמן מה. ב-2001, הקונגרס הברזילאי חקר את טשיירה בחשד להפרת 11 חוקים, כולל העלמת מס, הלבנת הון והולכת שולל את המחוקקים. אולם לא הוגש כתב אישום.

 

טשיירה נחשד כמעורב בשערוריית ISL וב-2010 בית משפט בשוויץ פסק כי הוא קיבל מיליוני יורו שהופקדו בחשבונות בנק באנדורה.

 

טשיירה היה חבר קרוב של נשיא ברצלונה לשעבר סנדרו רוסיי. בשנה שעברה טענו התובעים בברזיל כי אילנטו, חברת השיווק של רוסיי, קיבלה 4 מיליון דולר כדי לארגן משחק ידידות של נבחרת ברזיל ב-2008.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x