$
אירועי ספורט

נדחתה ההחלטה לגבי אירוח מונדיאל 2026

בעקבות פרשיית השחיתות בפיפ"א, החליטו בארגון לא לקבל החלטה בנושא. בינתיים בשווייץ, הרשויות החרימו את המחשבים של ספ בלאטר ומזכ"ל פיפ"א ג'רום ואלקה

שירות כלכליסט 14:3711.06.15

הרשויות בשוויץ החרימו ציוד מחשב ממשרדו של נשיא פיפ"א ספ בלאטר, זאת במסגרת חקירה בחשד לשחיתות בארגון המנהל את הכדורגל העולמי. החוקרים לקחו נתוני IT הן מהמחשב של בלאטר (79) והן ממחשבו של המזכ"ל ג'רום ואלקה במטה של פיפ"א בציריך.

 

 

 

 

ג'רום ואלקה. "בשל המצב, אני חושב שזו תהיה שטות להתחיל בהליך הצבעה בשלב זה, ולכן זה יידחה". ג'רום ואלקה. "בשל המצב, אני חושב שזו תהיה שטות להתחיל בהליך הצבעה בשלב זה, ולכן זה יידחה". צילום: איי אף פי

 

"אני יכול לאשר שפיפ"א העבירה היום למשרד התובע הכללי של שוויץ נתוני IT שהוחרמו", מסר דובר מטעם המשרד. "כפי שכבר דווח משרד התובע הכללי פתח בהליכים פליליים נגד אנשים שזהותם לא נחשפה". מפיפ"א לא התקבלה תגובה.

 

על פי מקורות בארגון, בפיפ"א מתכוונים לדחות את הליך בחירת המארחת של מונדיאל 2026, ובמקום יחלו בהליך בחירת מחליף לבלאטר כבר בחודש הבא לקראת בחירות שיתקיימו בדצמבר.

 

ואלקה אמר בעת ביקורו בעיר סאמארה שתארח משחקים במסגרת מונדיאל 2018 ברוסיה, כי זו תהיה "שטות" להתחיל בהליך בשלב זה בשל חוסר היציבות בארגון. "בשל המצב, אני חושב שזו תהיה שטות להתחיל בהליך הצבעה בשלב זה, ולכן זה יידחה", אמר.

 

פרטי הליך הבחירה היו אמורים להיחשף בשבוע הבא לקראת בחירת המארחת ב-2017 בטקס בקואלה לומפור, מלזיה. ואלקה המשיך והכחיש את כי פעל לא כשורה בנוגע לתשלום של 10 מיליון דולר שעבר מהמארגנים של המונדיאל בדרום אפריקה ב-2010 לג'ק וורנר, לשעבר סגן נשיא פיפ"א. משרד המשפטים האמריקאי חוקר חשדות הנוגעים גם לאופן הבחירה ברוסיה ובקטאר לאירוח הטורניר ב-2018 ו-2022, בהתאמה.

 

עם זאת, שר הספורט של רוסיה ויטאלי מוטקו, שהשתתף במסיבת העיתונאים שקיים ולאקה, התעקש כי אין חשש שרוסיה לא תארח את הטורניר בעוד שלוש שנים. ואלקה אמר גם הוא שההכנות של רוסיה לאירוח המשחקים ממשיכות כסדרן.

 

ב-BBC דיווחו כי בפיפ"א קבעו את ה-16 בדצמבר לקיום הבחירות לנשיאות, זאת לאחר שבלאטר הכריז בשבוע שעבר על התפטרותו. לפי הדיווח, אמצע דצמבר היה התאריך המועדף על בלאטר למציאת יורשו. פגישה יוצאת דופן של הוועד הפועל תתקיים בחודש הבא, שכן חייבים לחכות ארבעה חודשים לפני בחירות.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x