$
אירועי ספורט

מונדיאל הנשים בקנדה שובר שיאי מכירת כרטיסים

יותר ממיליון כרטיסים נמכרו למונדיאל הנשים, שייצא בשבת הקרובה לדרך בקנדה. הטורניר יכיל 24 נבחרות שונות מרחבי העולם ויינעל ב-5 ביולי - צפוי לייצר לכלכלת המדינה הצפון אמריקאית 267 מיליון דולר

שירות כלכליסט 18:5704.06.15
מונדיאל הנשים יוצא לדרך ביום שבת בקנדה, וצפוי לשבור את שיא מכירות הכרטיסים ולהגשים את התחזיות שזה יהיה הטורניר פורץ הדרך שיבסס את מעמד הנשים בכדורגל.

 

ויקטור מונטליאני, נשיא התאחדות הכדורגל הקנדית אמר בשבוע שעבר בציריך: "אני חושב זו עשויה להיות פריצת הדרך, וקנדה היא המקום הטוב ביותר לגרום לזה לקרות. עליכם להבין שבמדינה שלנו מתעלים על ענייני מגדר. עבורנו, מדובר פשוט בכדורגל".

 

 

 

 

כדורגל נשים בקנדה. כנראה יימכרו יותר מ-1.5 מיליון כרטיסים כדורגל נשים בקנדה. כנראה יימכרו יותר מ-1.5 מיליון כרטיסים צילום: איי אף פי

 

בקנדה יש חוק לפיו על כל דולר שמשקיעים בספורט של בנים, יש להשקיע דולר בספורט בנות (ולהיפך). קנדה היא המדינה היחידה שבה יש את החוק הזה של שוויון מגדרי בספורט.

 

מונטליאני שנשאל כיצד מתקדמות ההכנות הצביע על יותר ממיליון הכרטיסים שכבר נמכרו במחירים הנעים סביב 50 דולר לכרטיס. הכרטיסים לגמר כבר אזלו, ונמכרו כל הכרטיסים למשחק הפתיחה.

 

היעד שהציבו הקנדים למכירת כרטיסים עמד על 1.5 מיליון. 52 משחקים יתקיימו במסגרת מונדיאל הנשים, כאשר כבר עכשיו יותר ממיליון כרטיסים כבר נמכרו אליהם - יותר מאשר לגביע העולם הקודם (גרמניה 2011, שם נמכרו 845,751 כרטיסים) ולא רחוק מהשיא שנרשם בארה"ב 1999 (1.19 מיליון כרטיסים). המארגנים מקווים כי עד תחילת המשחקים ובמהלכם, יימכרו כרטיסים נוספים, כאשר היעד , כאמור, הוא 1.5 מיליון בסך הכל. 

 

מונדיאל קנדה 2015 יהווה את הפעם הראשונה שהטורניר מכיל 24 נבחרות, והמשחקים יתקיימו ב-6 ערים על פני 5 הפרשי זמן שונים. שני המשחקים הראשונים של שלב הבתים יהיו כפולים והמשחקים האחרונים בבתים יתקיימו כמשחקים יחידים באצטדיונים.

 

מונדיאל הנשים צפוי לייצר לכלכלת המדינה הצפון אמריקאית 267 מיליון דולר. כך לפי הערכות על ידי חברות ממשלתיות בקנדה. הזנקה ניכרת לכלכלה צפויה להיות מורגשת באזור ונקובר שבמערב קנדה - 37 מיליון דולר מתוך הסכום. משרד התיירות של העיר מעריך כי מונדיאל הנשים צפוי לדחוף קדימה את כמות המבקרים שיגיעו אליה השנה לכיוון ה-9.5 מיליון (בשנה שעברה נרשם השיא - 8.94 מיליון).

 

תשעה משחקים בסך הכל יערכו באצטדיון ה-BC Place בוונקובר, ביניהם הגמר. המבקרים באצטדיון, כמו גם ביתר המגרשים שיארחו את משחקי הטורניר - צפויים להגדיל את ההכנסות של בתי העסק בסביבה הקרובה.

 

אגב, התקציב הממשלתי של מונדיאל הנשים 2015 צפוי לעמוד על כ-70 מיליון דולר, נמוך יחסית בשביל אירוע ספורט עם כל כך הרבה נבחרות משתתפות מרחבי העולם - אך הוא נובע מחוסר הצורך לבנות מגרשים חדשים או תשתיות תחבורה עבורו, שכולם כבר קיימים בקנדה. הטורניר נפגע ממחלוקת סביב הדשא המלאכותי, כשהשחקניות הוותיקות דורשות דשא אמיתי והמארגנים ופיפ"א התעקשו על מלאכותי. הוויכוחים האלה נפתרו, גם אם לא לסיפוקם של כולם, ולפי קצב מכירת הכרטיסים נראה כי הפסקת האש טובה לטורניר.

 

המשחק הראשון יוצא לדרך ביום שבת באדמונטון בו תארח קנדה את סין ולאחר מכן ישחקו ניו זילנד והולנד.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x