שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
חסויות וזכויות שידור

הספונסריות של פיפ"א מרוצות מההתפטרות של בלאטר

חברות הענק, בהן ויזה, קוקה קולה ומקדונלד'ס, בירכו על החלטתו של ספ בלאטר להתפטר מתפקידו כנשיא פיפ"א

שירות כלכליסט 13:2503.06.15

הספונסריות של פיפ"א, בהן ויזה, קוקה קולה ומקדונלד'ס, בירכו על החלטתו של ספ בלאטר להתפטר מתפקידו כנשיא פיפ"א. הודעתו של בלאטר התקבלה לאור שערוריית השחיתות בארגון. ויזה וקולה אף הוסיפו כי הן מצפות לרפורמה מהירה בפיפ"א. בעוד שבמקדונלד'ס ציינו כי הם מקווים שזהו הצעד הראשון בדרך "להחזרת האמון של האוהדים ברחבי העולם".

 

 

 

 

קוקה קולה בגמר מונדיאל 2010. צעד ראשון משמעותי לעבר בניית אמון ציבורי קוקה קולה בגמר מונדיאל 2010. צעד ראשון משמעותי לעבר בניית אמון ציבורי צילום: איי אף פי

 

בשבוע שעבר פיפ"א נפגעה לאחר שבכירים בארגון נעצרו בחשד לסחטנות, הונאה והלבנת הון, זאת במסגרת חקירה אמריקאית שהובילה להגשת כתבי אישום נגד 14 אנשים. יומיים לאחר המעצרים נבחר בלאטר לכהונה מחודשת כנשיא, וטען שהמנדט שלו "לא זכה לתמיכה של כולם".

 

ויזה מסרה כי היא מעודדת "מההכרה של פיפ"א שיש צורך ברפורמה נרחבת ויסודית כפי שנשקף מהכרזתו של בלאטר על התפטרותו. זהו צעד ראשון משמעותי לעבר בניית אמון ציבורי, אך עוד מצפה עבודה רבה. עם זאת, אנחנו מצפים שפיפ"א תנקוט בצעדים מהירים ומיידיים לפתירת הבעיות בארגון כדי לבנות במהירות תרבות אתית שתשיב את המוניטין של המשחקים עבור האוהדים ברחבי העולם".

 

דעה דומה ביטאה קוקה קולה, שתיארה את המהלך כ"צעד חיובי", אך הוסיפה שהיא מצפה שפיפ"א "תפעל בדחיפות" כדי "לזכות בחזרה את האמון של כל מי שאוהבים כדורגל. להערכתנו ההחלטה הזו תעזור לפיפ"א לבצע ארגון מחדש במהירות ולהפוך עצמה למבנה ומוסד של המאה ה-21", מסרה ענקית המשקאות.

 

ספונסריות אחרות, בהן באדוויזר, אדידס ומקדונלד'ס, פרסמו גם כן הצהרות חיוביות. "אנחנו מצפים שההכרזה הזו תאיץ את המאמצים של פיפ"א לפתור בעיות פנימיות, להוביל לשינוי חיובי ולענות לתקנות האתיות והשקיפות הגבוהות ביותר", נמסר מבאדוויזר.

 

מאדידס נמסר כי המהלך מייצג "צעד בכיוון הנכון במסלול של פיפ"ט לבסס ולציית לתקנון שקיפות בכל מה שהיא עושה".

 

במקביל, מקדונלד'ס הצהירה כי היא "מלאת תקווה" שהשינויים יובילו לרפורמה בפיפ"א ולכך שהיא "תזכה בחזרה באמון האוהדים ברחבי העולם". היונדאי הוסיפה כי ההתפטרות היא "צעד חיובי ראשון בדרך ליצירת מבנה ניהול שמבטיח שהספורט יציית לתקנות האתיקה הגבוהות ביותר"

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x