$
ספורט עולמי

כמה שווה עלייה לפרמיירליג?

העלייה המרשימה של קבוצת הכדורגל בורנמות' לפרמיירליג, תבטיח למועדון מהחוף הדרומי הכנסה נוספת של 130 מיליון ליש"ט לפחות, כך לפי ההערכות של דלויט

שירות כלכליסט 17:1204.05.15

העלייה המרשימה של קבוצת הכדורגל בורנמות' לפרמיירליג, תבטיח למועדון מהחוף הדרומי הכנסה נוספת של 130 מיליון ליש"ט לפחות, כך לפי ההערכות של דלויט.

 

 

 

 

אם יצליחו להחזיק מעמד יותר מעונה אחת בפרמיירליג, הקבוצה שהמדים שלה בצבעי אדום ושחור, תזכה לסכום כסף נוסף הודות לחוזה השידור היקר של הפרמיירליג, שנכנס לתוקף החל מ-2017 אם יצליחו להחזיק מעמד יותר מעונה אחת בפרמיירליג, הקבוצה שהמדים שלה בצבעי אדום ושחור, תזכה לסכום כסף נוסף הודות לחוזה השידור היקר של הפרמיירליג, שנכנס לתוקף החל מ-2017 צילום: אימג'בנק, Gettyimages

 

יתרה מכך, הסכום יעלה לסביבות 230 מיליון ליש"ט אם הקבוצה - שהבטיחה לעצמה את אליפות הצ'מפיונשייפ ביום שבת לאחר ניצחון 3-0 על צ'רלטון את'לטיק - תשמור על המעמד החדש שלה ולא תרד חזרה כבר בעונה הבאה.

 

הסכומים מעוררי השתאות בהתחשב בכך שההכנסה של המועדון בשנה הפיננסית 2012-13 עמדה על 5.18 מיליון ליש"ט בלבד.

 

העלייה המובטחת בשנה הבאה בהכנסות מייצגת שילוב בין ההכנסה הנוספת שתרוויח הקבוצה בעקבות העפלה של שחקניו של אדי האו לפרמיירליג, ותשלומי המצנח שיקבלו להקלה על המעבר הפיננסי בחזרה לליגת המשנה אם יירדו אחרי עונה אחת בלבד.

 

אם יצליחו להחזיק מעמד יותר מעונה אחת בפרמיירליג, הקבוצה שהמדים שלה בצבעי אדום ושחור, תזכה לסכום כסף נוסף הודות לחוזה השידור היקר של הפרמיירליג, שנכנס לתוקף החל מעונת 2016-17.

 

"סכום הזכייה יהיה בסביבות 230 מיליון ליש"ט אם קבוצה שעלתה ליגה תשרוד את העונה הראשונה בפרמיירליג, ותרוויח מחוזי השידור החדשים והמשופרים בעונת 2016-17", מסביר אדם בול, יועץ בכיר בחטיבת הספורט של דלויט.

 

האו, המנג'ר האנגלי הצעיר, יצטרך כמובן להשקיע חלק מההכנסה הזו בחיזוק הסגל הנוכחי, שהבקיע בממוצע יותר משני שערים במשחק בעונה האחרונה, אם הוא רוצה שבורנמות' תישאר בליגה הבכירה.

 

הנתונים האלה מדגישים את ההישג שלו ושל הקבוצה. לפני 44 שנים החלוץ טד מקדוגל כבש 9 שערים במשחק גביע אחד נגד מרגייט, אך כעת זה כבר אינו ההישג הכי מרשים של הקבוצה בת ה-125 שנים, המגיעה מעיירת נופש שמפורסמת בעיקר בשל הכנסים הפוליטיים המתקיימים בה.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x