$
ספורט ופוליטיקה

הפרלמנט הספרדי העביר חוק מכירת זכויות שידור קולקטיבית בספרד

90% מההכנסות מהסכם זכויות השידור הבא של הכדורגל הספרדי יילכו לקבוצות לה ליגה, שיחלקו את הסכום באופן שוויוני יחסית

שירות כלכליסט 10:2401.05.15

הפרלמנט הספרדי אישר אמש חוק חדש שמחייב את מכירת זכויות השידור של ליגת הכדורגל המקומית באופן קולקטיבי. הרגולציה הממשלתית על משחקי הליגה הראשונה, הליגה השנייה והגביעים השונים, תיכנס לתוקף בשנת 2016 ותחליף הסכמים קיימים.

 

כיום כל מועדון מנהל בעצמו את המשא ומתן על זכויות השידור שלו - מה שאפשר לברצלונה ולריאל מדריד, שני המועדונים הגדולים, לשאוב יותר מחצי מכל הסכומים שנכנסו לכדורגל הספרדי מזכויות שידור.

 

ברצלונה וריאל מדריד. הקבוצות האחרות גם ייהנו מעוגת ההכנסות ברצלונה וריאל מדריד. הקבוצות האחרות גם ייהנו מעוגת ההכנסות צילום: רויטרס

 

החוק, על פי הפרלמנט הספרדי, יאפשר לקבוצות הספרדיות "להתקרב" להכנסה של הכדורגל האנגלי. רוב 42 המועדונים המקצועניים בספרד דחפו לחוק הזה.

"צריך להתאים את הליגה הספרדית למודרנה", אמר מיגל קרדנל, ממשרד הספורט הספרדי. "צריך רק לראות שהקבוצה האחרונה בפרמיירליג מכניסה יותר מאתלטיקו מדריד מזכויות שידור כדי להבין שמשהו כאן לא בסדר", אמר קרדנל.

 

הכדורגל הספרדי הכניס כ-800 מיליון יורו מזכויות שידור בעונת 2013/14 והערכות הן שהסכם זכויות השידור הבא, שיחולק בצורה שוויונית יותר בין קבוצות לה ליגה, יכניס כמיליארד יורו לכדורגל הספרדי. 90% יילכו לליגה הבכירה ו-10% לליגה השנייה.

 

החוק עוד צריך לעבור אישורים נוספים אך כרגע אין לו אופוזציה כלל בלשכת ראש הממשלה ספרדי או בפרלמנט.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x