$
ספורט ישראלי

מכבי תל אביב בכדורגל תשתף פעולה עם יוניצ"ף

אלופת ישראל בכדורגל מצטרפת לרשימת מועדוני כדורגל בכירים שמשתפים פעולה עם ארגון האו"ם למען ילדים. שחקני הקבוצה ילבשו את סמל הקבוצה על החולצה מהמשחק הקרוב נגד מכבי חיפה

שירות כלכליסט 23:3230.04.15

אלופת ישראל, מכבי תל אביב, הצטרפה היום (חמישי) לשורה של מועדוני ענק אירופיים כברצלונה ומנצ'סטר יונייטד ותשתף פעולה עם יוניצ"ף (UNICEF), ארגון האו"ם למען ילדים. המועדון חשף את שיתוף הפעולה בערב גאלה מיוחד שקיימו היום לסיכום העונה.

 

 

שרן ייני עם החולצה החדשה. שרן ייני עם החולצה החדשה.

 

 

כל הפעילויות והכספים שיגויסו כתוצאה משיתוף הפעולה עם הסניף הישראלי של יוניצ"ף יהיו למען ילדים בישראל ויאפשרו למועדון להיות חלק מאחד מארגוני הסיוע המובילים בעולם, תוך שהוא מצטרף לרשימת-על של אושיות וארגונים מהמובילים באירופה.

 

כחלק מההסכם ילבשו שחקני מכבי תל אביב את סמל יוניצ"ף על החולצה החל ממשחק הליגה הקרוב נגד מכבי חיפה ועד תום העונה. זאת, על מנת לציין את תחילת היוזמה לקידום זכויותיהם של ילדים, פעילות שתכלול ביקורים של שחקני הקבוצה בבתי ספר ברחבי הארץ כמודלים לחיקוי המייצגים את מטרות השותפות. 

 

"אנו נרגשים מאוד לצרף לנבחרת שלנו מועדון מפואר כמו מכבי תל אביב", בירך מנכ"ל יוניצ"ף ישראל, ג'וני קליין. "אנחנו שמחים שגם במכבי מאמינים שלכל ילד מגיעה הזדמנות שווה ושלכולם הזכות לגדול ללא אפליה, גזענות או אלימות".

  

מנכ"ל מכבי תל אביב, מרטין ביין, אמר: "כל מי שקשור למכבי תל אביב עובד מאוד קשה על מנת לנצל את הזכות שניתנה לנו לעזור לאחרים ולעשות את ההבדל היכן שמתאפשר לנו. החזון שלנו הוא להפוך למודל לחיקוי כלל ארצי של השגת כל המטרות שלנו בין אם מדובר מבחינה ספורטיבית, חברתית או תרבותית. זהו כבוד גדול להצטרף לרשימה כה יוקרתית של מועדונים אותה בחר יוניצ"ף וכזה המייצג נאמנה את השאיפות שלנו כמועדון".

 

ארגון יוניצ"ף פועל בכל רחבי העולם למען ביטחונם, רווחתם, חינוכם וכל זכויותיהם של כל הילדים. הארגון מפעיל תכניות שיקום וסיוע, מפעלי הזנה, ליווי פסיכולוגי, מבצעי חיסונים ופעילויות רבות נוספות, בכמה מהאזורים הקשים והמסוכנים ביותר בעולם. יוניצ"ף פועלת בישראל מאז הקמתה ב-1948, אז סייע הארגון למדינה הצעירה בעיקר בתחום תזונה ובריאות תינוקות.  

 

הארגון משתף פעולה עם מספר גדול של קבוצות וספורטאים ברחבי העולם. מלבד ברצלונה ויונייטד, גם אולימפיאקוס היוונית, שתי הקבוצות של העיר מילאנו, בוקה ג'וניורס מארגנטינה – משתפות ושיתפו פעולה עם הארגון.

 

ביין הוביל בעצמו שיתוף פעולה דומה עם יוניצ"ף כששימש כמנכ"ל של גלזגו ריינג'רס בסקוטלנד כמו גם בן ארצו סר אלכס פרגוסון כשהיה במנצ'סטר יונייטד. הטניסאי מספר 1 בעולם, נובאק ג'וקוביץ', משמש כשגריר של רצון טוב של יוניצ"ף, כמו גם נהג המירוצים לואיס האמילטון ושחקני העבר דייויד בקהאם וריאן גיגס. נבחרת הראגבי הלאומית של ניו-זילנד, ה-All Blacks, מאמצת אף היא את הארגון.

  

עם כל קבוצה וספורטאי אופי והיקף שיתוף הפעולה הוא שונה. ברצלונה, לדוגמה, תורמת ליוניצ"ף מידי שנה 1.5 מיליון יורו ועד לאחרונה שיחקה עם סמל הארגון בחזית החולצה. בחודש ינואר האחרון יצא המועדון בקמפיין גדול יחד עם יוניצ"ף, למען ילדים במרכז אסיה שאין להם בתי ספר. בפרויקט, שנקרא "1 מתוך 11", כיכב ליאו מסי והשתתפו בו גם הטניסאית סרינה וויליאמס ואמנים בעלי שם.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x