שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
ספורט עולמי

הוועד האולימפי האמריקאי פונה לגיוס המונים כדי לקזז עלויות אימונים

תכנית גיוס מימון חדשה מזמינה את האוהדים לרכוש מתנות סימבוליות לעזור לקזז את עלויות האימונים ולתמוך במשימה של הוועד האולימפי האמריקאי

שירות כלכליסט 09:5528.04.15

תכניות גיוס מימון חדשה מזמינה את האוהדים לרכוש מתנות סימבוליות במטרה לעזור לקזז את עלויות האימונים ולתמוך במשימה של הוועד האולימפי האמריקאי (USOC).

 

 

 

הוועד האולימפי האמריקאי. "הספורטאי האולימפי הממוצע מרוויח רק 20 אלף דולר בשנה", הוועד האולימפי האמריקאי. "הספורטאי האולימפי הממוצע מרוויח רק 20 אלף דולר בשנה",

 

העמותה האולימפית והפראולימפית של ארה"ב (USOPF) הכריזה כי היא משיקה את Team USA Registry, תכניות גיוס הון שנועדה להרחיב את הקרן השנתית שלה – קרן נבחרת ארה"ב. הקרן השנתית משמשת כאבן הפינה של התמיכה בספורטאים האולימפיים של ארה"ב. בלב הקמפיין עומד אתר אינטרנט שמאפשר לתורמים לבחור מתנות משמעותיות וסימבוליות כמו נעלי ריצה, מחבטי בדמינטון וכרטיסי טיסה לתחרויות, כתמיכה בספורטאים האמריקאים שמקווים להגיע לאולימפיאדה. בעמותה מקווים כי הקמפיין יעזור לספורטאים שההכנסה הממוצעת שלהם נמוכה מעלויות האימונים.

 

"בניגוד למרבית העמותות האולימפיות, הוועד האמריקאי לא מקבל מימון ממשלתי, והמתחרים שלנו מוציאים הרבה יותר מאיתנו בקצב הולך וגובר", מסר ג'ון דני, נשיא העמותה האמריקאית וסמנכ"ל הפיתוח של ה-USOC. "הנבחרת האמריקאית מסתמכת על הנבחרת שעומדת מאחוריה, כלומר תורמים נדיבים וספונסרים שיעזרו לספורטאים האמריקאים להישאר תחרותיים עם שאר העולם. הקמפיין מציע לתורמים דרך חדשה וייחודית להצטרך לנבחרת בדרכה לריו".

 

באתר TeamUSARegistry.org התורמים יזכו להצצה לדרישות שעומדות בפני הספורטאים בדרכם לפודיום, ויוכלו לעזור לקזז בעלויות של מעל ל-40 אלף דולר למימון המסע למשחקים. רכישת המתנות הסימבוליות משמשת כתרומה לא מוגבלת לקרן של המשלחת האמריקאית. האוהדים יוכלו לבחור את הפריטים בהתאם לקטגוריות או למחיר. המשתמשים יוכלו לבחור גם לתרום בשם חברים או קרובי משפחה.

 

לאחר ביצוע התרומה, יקבלו האוהדים תעודה שניתן לשתף במדיה החברתית שמוקירה את התמיכה שלהם במשלחת האמריקאית. "מבחינת ספורטאי אולימפי או פראלימפי, האימונים מחייבים ציוד ייחודי, מאמנים איכותיים, טיפולים, הוצאות נסיעה ותזונה", מסבירה נטליה קוכלין, שזכתה ב-12 מדליות אולימפיות בשחייה. "התמיכה הזו חשובה היום יותר מתמיד, שכן יש ספורטאים שיש להם את הפוטנציאל אבל לא את האמצעים להגשים את החלום האולימפי שלהם".

 

כמלכ"ר נפרד ה-USOPF משמש כמקור העיקרי לתרומות עבור התנועה האולימפית בארה"ב. התרומות לקרן המשלחת האמריקאית של העמותה עוזרות לממן את הסיוע הפיננסי של הספורטאים, תכניות אימונים ויוזמות קהילתיות שמקדמות את התנועה האולימפית.

 

בהתעמלות קרקע, אחד מענפי הספורט היקרים ביותר באולימפיאדה, העלויות עומדות בממוצע על 15 אלף דולר בשנה ועוד כמה שעות ביום בנסיעות, האימונים נמשכים בדרך כלל 300 ימים בשנה. הכפילו זאת בחמש עד שמונה שנים הנחוצות כדי להגיע לרמה הבכירה, כך שהעלות להגיע לאולימפיאדה היא בין 75-120 אלף דולר.

 

"הספורטאי האולימפי הממוצע מרוויח רק 20 אלף דולר בשנה", אומרת קוכלין. "ההגעה לריו בשנה הבאה תעלה 40 אלף דולר שיכסו את האימונים והמחייה".

 

קוכלין ממשיכה להתאמן בכל הכוח. פירוש הדבר 6 ימים בשבוע בבריכה, 4 ימים בשבוע בהרמת משקולות, 3 שעות בשבוע בפיזיותרפיה, וכן פגישות עם דיאטנית ושיעורי פילטיס. בסך הכל, היא משקיעה 6-8 שעות ביום כדי לשמור על מעמדה כספורטאית בכירה, ולהבטיח שהביצועים שלה ימשיכו למשוך ספונסרים. מדובר על שבוע עבודה של יותר מ-40 שעות. "כפי שאחד המאמנים שלי נהג לומר, זו עבודה במשרה מלאה של 24 שעות ביממה, 365 ימים בשנה".

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x