$
ספורט עולמי

כוכב כדורסל המכללות עובד באובר כדי שאחיו יהנה מהמלגה שלו

כוכב נבחרת הכדורסל של אוניברסיטת קסאבייר מאט סטיינברוק משמש כנהג מונית דרך אובר כדי לשלם את שכר הלימוד שלו, לאחר שוויתר על המלגה לטובת אחיו הצעיר

שירות כלכליסט 11:5630.03.15

כוכב נבחרת הכדורסל של אוניברסיטת קסאבייר מאט סטיינברוק נוהג במונית של אובר כדי לשלם את שכר הלימוד שלו, לאחר שוויתר על המלגה לטובת אחיו הצעיר.

 

 

מאט סטיינברוק. "לא נשמע לי הגיוני שאני אקח מלגה ואשתמש רק ב-14 אלף דולר" מאט סטיינברוק. "לא נשמע לי הגיוני שאני אקח מלגה ואשתמש רק ב-14 אלף דולר" צילום: איי אף פי

 

נבחרת האוניברסיטה העפילה לשלב ה"סוויט 16" בטורניר ה-NCAA, בהובלת הסנטר מאט סטיינברוק.

 

סטיינברוק, המתנוסס לגובה 2.08 מטר, הוא סטודנט לתואר שני ומשחק זו השנה החמישית שלו. בטורניר הוא קולע בממוצע בכל משחק 14.5 נקודות, תופס 7.5 ריבאונדים ומחלק 3.5 אסיסטים.

 

סטיינברוק התארח בשבוע שעבר בתכנית הטלוויזיה דן פטריק שואו והסביר כיצד ויתר על המלגה שלו לטובת אחיו הקטן, שמשחק גם הוא בנבחרת של קסאבייר אך ללא מלגה (walk-on).

 

"אחי הקטן התקבל לנבחרת אך בלי מלגה. הוא בלימודי התואר הראשון כרגע ואני כבר בתואר שני, בשנה החמישית שלי. לימודי תואר שני עולים 14 אלף דולר בשנה בעוד שלימודי תואר ראשון עולים 43 אלף דולר בשנה. כך שזה לא נשמע לי הגיוני שאני אקח מלגה ואשתמש רק ב-14 אלף דולר. דיברתי עם האחראיים שאמרו שאוכל להעביר את המלגה לאחי, וזה מה שעשיתי", הסביר.

 

"כדי לשלם את החשבונות שלי, הייתי זקוק לעבודה בשעות גמישות בשביל להרוויח קצת כסף. הכרתי מישהו שעבד באובר וחשבתי לעצמי שזה בטח משהו שאוכל לעשות. יש לי מכונית, אני יודע לנהוג".

 

סטיינברוק סיפר עוד שהוא נוהג במכונית מסוג ביואיק רנדוו שנת 2004, שהיא לדבריו "המכונית הטיפוסית לזקנים".  ב-ESPN הפיקו סרטון של קסאבייר משמש כנהג אובר בזמנו החופשי.

 

בסרטון, סטיינברוק הסביר כי הכסף עוזר לו לכסות הוצאות כמו שכירות וחשבונות חשמל, והוא נהנה לפגוש ולהסיע זרים. אם כי, הוא מניח שלא ימשיך בעבודה לאחר שיסיים את לימודיו.

 

סטיינברוק אמר כי הוא השתמש בחלק מהכסף שכבר הרוויח כדי לשלם את הלוואות הסטודנטים שקיבל עבור לימודי התואר השני.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x