$
ספורט ופוליטיקה

ממשלת ברזיל תכתיב לכדורגל איך להתנהל

הצו בחתימת הנשיאה מאפשר לקבוצות הכדורגל לפרוס מחדש חוב של 1.2 מיליארד דולר, אך מאלץ אותן נהל את עסקיהן בצורה טובה יותר

שירות כלכליסט 13:3623.03.15

ממשלת ברזיל רוצה לאפשר לקבוצות הכדורגל לפרוס מחדש חוב של 1.2 מיליארד דולר, אך מאלצת אותן להוציא כספים בחוכמה יותר.  

 

הצו עליו חתמה הנשיאה דילמה רוסף, מעניק לקבוצות הברזילאיות עד 20 שנה לשלם את החוב שלהן לממשלה הפדראלית. בתמורה, עליהן לנהל את הפיננסים שלהן בצורה טובה יותר. הצו עליו חתמה הנשיאה דילמה רוסף, מעניק לקבוצות הברזילאיות עד 20 שנה לשלם את החוב שלהן לממשלה הפדראלית. בתמורה, עליהן לנהל את הפיננסים שלהן בצורה טובה יותר. צילום: רויטרס

 

הצו עליו חתמה הנשיאה דילמה רוסף, מעניק לקבוצות הברזילאיות עד 20 שנה לשלם את החוב שלהן לממשלה הפדראלית. בתמורה, עליהן לנהל את הפיננסים שלהן בצורה טובה יותר.

 

הקונגרס עוד צריך לאשר את החוק.

 

על מנת לנצל את התנאים המועדפים שהציבה הממשלה, הקבוצות חייבות בין השאר לשלם את שכר השחקנים בזמן, להשקיע בנוער ובכדורגל נשים ולהגביר את השקיפות בחשבונות שלהן.

 

מרבית הקבוצות חוו קשיים פיננסים חמורים, אך רבות מהן בחרו להימנע מתשלום מסים במקום להפחית את ההוצאות על הכדורגל. בנוסף לכך שעליהן לעמוד בתשלומי המס, הקבוצות לא יורשו להוציא יותר מ-70% מכלל ההכנסות שלהן.

 

רוסף אמרה כי החוק יעזור "להפוך את הכדורגל הברזילאי למודרני יותר" והיה "נחוץ בדחיפות".

 

"בכך שנהפוך את ניהול הקבוצות למודרני יותר, נמנע מהן לסבול מאותן בעיות בעתיד", אמר רוסף. "אנחנו יוצרים את התנאים וההתחייבויות כדי לוודא שההתאוששות יציבה".

 

זו הפעם הראשונה שבה הממשלה בברזיל מתערבת כדי לפקח על ספרי החשבונות של הקבוצות. רוסף הטילה וטו לאחרונה על חוק שאפשר למועדונים לממן מחדש את החובות שלהם, מבלי לדרוש מהם להגביר את האחריות הפיננסית שלהם.

 

"החוק הזה מהווה נקודת תפנית לכדורגל הברזילאי", אמר שוער הנבחרת לשעבר, דידה, שעומד כעת בראש ארגון שחקנים השואף לשפר את הכדורגל הברזילאי. הוא לקח חלק בטקס שבו חתמה רוסף על החוק.

 

קבוצות שלא יצייתו לדרישות הממשלה מסתכנות באיבוד נקודות והורדה לליגה נמוכה יותר. מנהלים שלא יעשו עבודה טובה בניהול הקבוצות יישאו גם כן באחריות.

 

התאחדות הכדורגל של ברזיל הודיעה החודש כי הקבוצות בליגות הראשונה, השנייה והשלישית, יאבדו נקודות אם לא ישלמו לשחקנים את השכר בזמן.

 

קבוצות ותיקות כמו סנטוס ובוטפוגו ספגו תביעות מצד שחקנים לאחר שלא שילמו בזמן. קבוצות בכירות אחרות שמתקשות להתמודד עם המשכורות הגבוהות כוללות את גרמיו, פלומיננזה וקורינתיאנס. סאו פאולו, שזכתה שש פעמים באליפות ברזיל, הודתה השנה כי דחתה את העברת התשלום על זכויות דימוי שהיא חייבת לשחקן.

 

בניסיון לצמצם את החוב שלה, פאלמיירס – המחזיקה במספר התארים הרב ביותר במדינה – הפכה לאחרונה למועדון המקומי הראשון להציב תקרת שכר לשחקנים. 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x