$
ספורט ופוליטיקה

לראשונה מאז חימום היחסים: קבוצת כדורגל אמריקאית תשחק בקובה

ניו יורק קוסמוס תשחק נגד הנבחרת הלאומית של קובה בחודש יוני הקרוב. למרות שהבייסבול נותר הספורט הלאומי בקובה, הכדורגל הולך וצובר תאוצה, וחולצות של ברצלונה וריאל מדריד הן מראה שכיח באי

שירות כלכליסט 15:5311.03.15

קבוצת הכדורגל ניו יורק קוסמוס זכתה באישור לשחק נגד הנבחרת הלאומית של קובה, באירוע שיציין את הביקור הראשון של קבוצת ספורט מקצועית לאי הקאריבי המבודד, מאז הוכרז בדצמבר על התקרבות ביחסים בין קובה וארה"ב. 

 

 

 

ראול מקוסמוס. הכוכב בן ה-37 חזר למגרשים ראול מקוסמוס. הכוכב בן ה-37 חזר למגרשים צילום: אי פי איי

 

המשחק יתקיים בהוואנה ב-2 ביוני, ויחשב להופעה החשובה ביותר של קבוצת אמריקאית מאז קבוצת הבייסבול בולטימור אוריולס שיחקה משחק ידידות בהוואנה ב-1999.

 

"הרשויות אישרו את קיומו של המשחק, כך שכמעט בוודאות שהוא יצא לפועל", מסר בכיר בהתאחדות הכדורגל של קובה לסוכנות רויטרס.

 

הקוסמוס, המשחקים בליגת המשנה של צפון אמריקה, לא הסכימו לאשר את קיומו של המשחק, ומסרו בתגובה כי "ניהלנו דיאלוג משמעותי עם הפדרציה הקובנית, ונספק מידע נוסף בהמשך".

 

לדבריו של הבכיר הקובני, שביקש לדבר בעילום שם, ישנם עוד פרטים שצריך לסדר, ביניהם שיפור התנאים באצטדיון פדרו מררו בהוואנה המכיל 28 אלף מושבים והוא אצטדיון הכדורגל העיקרי במדינה.

 

הקוסמוס פנו לקובה אפילו לפני ההכרזה המשותפת של ארה"ב וקובה ב-17 בדצמבר על החלת יחסים דיפלומטים בין המדינות.

 

הקוסמוס של היום הם גרסה מחודשת של הקבוצה שפעלה בשנות ה-70' וה-80', והפריחה חיים חדשים בכדורגל האמריקאי לאחר שהחתימה כוכבים בינלאומיים כמו פלה ופרנץ בקנבאואר, שהיו בשלהי הקריירה שלהם. הכוכב של הקבוצה כיום הוא הקפטן לשעבר של ריאל מדריד ונבחרת ספרד, ראול גונזלס (37).

 

קבוצת קוסמוס הקודמת עזרה להפוך את הכדורגל מחוג לילדים לספורט משמעותי. היא מילאה את אצטדיון הג'איינטס לשעבר בזמן משחקים, ואפילו משכה אוהדים מפורסמים כמו מיק ג'אגר. אולם כשליגת NASL מוכת החובות נסגרה בסופו של דבר בשנות ה-80, הסתיים גם החלום שהקוסמוס יהפכו לכוח משמעותי במשחק העולמי.

 

הליגה הוקמה מחדש בשלהי 2009 כליגה המשנית בארה"ב מתחת ל-MLS.

 

אף שהבייסבול נותר הספורט הלאומי בקובה, הכדורגל הולך וצובר תאוצה, וחולצות של ברצלונה וריאל מדריד הן מראה שכיח באי. עם זאת, קובה שנחשבה למעצמת בייסבול, לא העפילה למונדיאל מאז 1938.

 

קבוצת שיקגו סטינג מליגת NASL הקודמת שיחקה נגד הנבחרת הלאומית של קובה ב-1978 בהוואנה.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x