$
רכישות

הקטארים והסינים מעוניינים בברוקלין נטס

לפי דיווח בניו יורק פוסט, חברת ההשקעות הסינית פוזון וקרן ההון של ממשלת קטאר הן בין המועמדות לרכישת קבוצת הכדורסל

שירות כלכליסט 16:2604.03.15

חברת ההשקעות הסינית פוזון וקרן ההון של ממשלת קטאר הן בין המועמדות לרכישת קבוצת הכדורסל ברוקלין נטס, כך דיווח השבוע הניו יורק פוסט. אולם רגולציות הנוגעות למכירת קבוצות כדורסל ומגבלות על העלויות, עלולות לדחות את הליך הרכישה.

 

 

 

דרון וויליאמס. לפי הדיווח, שתי המועמדות הצטרפו למספר מועמדים אמריקאים פוטנציאלים, כולל יו"ר סיטיגרופ לשעבר ומנכ"ל טיים וורנר דיק פרסונס וטייקון המוזיקה דיוויד גפן. דרון וויליאמס. לפי הדיווח, שתי המועמדות הצטרפו למספר מועמדים אמריקאים פוטנציאלים, כולל יו"ר סיטיגרופ לשעבר ומנכ"ל טיים וורנר דיק פרסונס וטייקון המוזיקה דיוויד גפן. צילום: איי אף פי

 

לפי הדיווח, שתי המועמדות הצטרפו למספר מועמדים אמריקאים פוטנציאלים, כולל יו"ר סיטיגרופ לשעבר ומנכ"ל טיים וורנר, דיק פרסונס וטייקון המוזיקה דיוויד גפן.

 

הבעלים הנוכחיים של ברוקלין, המיליארדר הרוסי מיכאיל פרוחורוב, מחזיק ב-45% מהארנה של הנטס, ברקליס סנטר, זאת בנוסף לאחזקה של 80% בקבוצה עצמה. לפי הדיווחים הוא העמיד את הקבוצה למכירה בינואר.

 

מכירות פוטנציאליות של הקבוצה בעבר לא יצאו לדרך בין השאר מכיוון שב-NBA עדיין לא הבהירו האם פרוחורוב יכול למכור את האחזקה שלו בקבוצה בנפרד מהאחזקה בארנה. בליגה מחייבים בעלים של קבוצה למכור את אותה האחזקה בקבוצה או בארנה, כפי שהיו ברכישה המקורית.

 

הקבוצה שווה 2 מיליארד דולר

 

השווי של הנטס הוערך לאחרונה ב-2 מיליארד דולר. השווי של ברקליס סנטר מוערך ב-1.2 מיליארד דולר. פרוחורוב אינו מעוניין למכור את שתי האחזקות מחשש שהעלות המשולבת של הקבוצה והמגרש תהיה גבוהה מדי ותבריח קונים פוטנציאלים.

 

לפי הדיווח בניו יורק פוסט, הליגה עוד לא החליטה האם לוותר על הדרישה מהבעלים של הנטס.

 

פורסט סיטי אנטרפרייז, הבעלים של 20% הנותרים בנטס ו-55% מברקליס סנטר, חשפה כי היא מוכרת את הארנה לאנשוץ אינטרטיינמנט גרופ (AEG). אולם, השיחות הללו הוקפאו בשל ההתקדמות במכירת הקבוצה.

 

בפוסט ציינו עוד, כי ייתכן והליגה מעכבת את המכירה של הנטס עד להשלמת המכירה של אטלנטה הוקס, שבשלב זה מקבלת הצעות הנעות סביב 900 מיליון דולר. לפי הדיווחים, פוזון הסינית מועמדת גם לרכישת אטלנטה. 
בטל שלח
    לכל התגובות
    x